iPhone генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.550
  Допаѓања:
  1.405
  Поени од трофеи:
  178
 2. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Фала ти за прашањето! Пази ја сторијава сеа:

  Земав да ти пишувам дека ми фали SwipeSelection (не ми текнуваше на името на твикчето), па земав да изгуглам како се викаше. И скроз сум заборавил дека со 3D Touch сега има trackpad мод (дека имав 5с), па што имам читано само. Така да ете едно твикче помалце што ми фали :D

  Инаку ми фалат, да:

  - BioProtect
  - Springtomize
  - Activator
  - FlipControlCenter
  - iFile
  - Disable Photo Shutter Sound (звукот кога се слика ме нервира дека бааги години немаше звук кога сликам)
  - BetterWiFi
  - Couria
  - YouTubed

  и секако маестралниот AppCake (за кракнатите апликации).

  Него денеска ако имам време ќе му праам DFU, батеријата ми трае помалку на 10.3 (ОТА апдејт), не е драстично, ама се забележува (пошто нели ОCD). Мада може и денеска да ме замрзи, кој ќе инсталира и подесува се одново у пм, не враќам од бекап никогаш ништо.
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.550
  Допаѓања:
  1.405
  Поени од трофеи:
  178
  Јас деновиве ептен бев во искушение да инсталирам 10.3 пошто батеријата ме заебава ептен а тоа е резултат на лошо полнење изминативе 3-4 месеци меѓутоа се решив дека без ЏБ не праам ништо и еве ме си седам мирно (и надежно за ЏБ на 10.3) на 9.3.3 :D
   
 4. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  IFile можеш да го инсталираш и без џб


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 5. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Да се мењаме за 6с плус 64гб на 10.2 со џб?
  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На STEALTH и Noc 32 им се допаѓа ова.
 6. kokole

  kokole Член

  Член од:
  25 дек 2011
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  7+ заклучен на т-мобиле USA која е постапката да се отклучи после поминувањето на договорот?
   
 7. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.315
  Допаѓања:
  735
  Поени од трофеи:
  113
  Сопственикот да го контактира T-Mobile USA
   
 8. kokole

  kokole Член

  Член од:
  25 дек 2011
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  А дали можи било кој да ги контактира пошто сопственикот го продаде кучата :)
   
 9. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.315
  Допаѓања:
  735
  Поени од трофеи:
  113
  Барај информации на нивниот сајт. Или оди кај @krale во iButik, сигурно ќе знае дали може воопшто нешто да се направи...
   
  На kokole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DEJANRESEN

  DEJANRESEN Член

  Член од:
  6 окт 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво друштво,едно прашање, Ајфон 6с од МетроПЦС од Америка дали може да се отклучи и дали 3г и 4г ќе работи во Мк.
   

Сподели преку: