iPhone генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  1.978
  Допаѓања:
  1.580
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Дизајн и маркетинг???
  Кинески пошто се произведува во Кина??? Озбилен си?
  Ај наградно прашање Toyota јапонско или полско возило е? Рено француско е или турско?
  Друга работа очигледно од бизнис абер си немаш, епл гледал да ја зголеми маржата и да го зголемел профитот? Неее таман работа они гледаат у була да бидат за да им удоволат на корисниците, исто како самсунг, шаоми... па дури замисли и твојата нокиа (или мислиш работат бесплатно?)
  Гледаме сите поприлично си запознаен со индискиот производствен процес, да не си работел у фабрика у Индија со низок степен на контрола на производот?
  Цена на ајфон 7 па и плус нека биде е 300-400 евра пониска од твојава истресена. А ако сакаш ти земи ја цената на позлатен ајфон од 10.000 евра за споредба.
   
  На ivan88 и zokimk им се допаѓа ова.
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  [​IMG]
  Незнам која будала плаќа 500$ за овој телефон ^ кога и мајкрсофт се откажа од него.
  Имаше надеж за Wp но не повеќе.
  [​IMG]
  Eве ги цените официјални.
  Со тоа што лумиата е стар флагшип и е во класа на 6с плус...иако не се споредува смешно е.
  [​IMG]
  По логика на детево Мерцедес делови се произведуваат во Кавадарци...
  Мерцедес е Кавадаречки бренд ... :) е неее :).
  Секогаш сум знаел дека ние Кавадарчани сме понапред од другите (заебанција). :)

  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Ilija, ivan88 и zokimk им се допаѓа ова.
 3. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  Сте виделе како изгледа темата Самсунг генерална дискусија?

  - еј момци еве видео од нугат на S7 Edge
  - Epl e Mercedes samsung e Tata :) :) :)
  - ама не е епл тема на муабет и доста со глупиве споредби
  - Dobro Epl e Timberland a samsung e Cevli od Pazar :) :) :) :) :)
   
  На RagingDemon, Dzepar, ivan88 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ја имам висок праг на толеранција, ама еве прв пат во живот ќе се согласам некој да се банира... Се знае кој. Барем на недела две. Или од оваа тема засекогаш. Мислам као у градинка понашање... Башка некултура кон постари (и по години и членство).
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Долго време од администрација апелираме да го употребувате „пријави“ копчето. Ако не, еве и вака може... Отворено си се изјаснија членови за нешто што беше очигледно и превзедовме нешто околу тоа. Покасно ќе помуабетиме за самсунг темата /темите и ќе видиме што како ќе се прави. Ако треба, ќе банираме од тие теми одредени членови и тоа е тоа.
   
 6. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.647
  Допаѓања:
  1.253
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Од тема го баниравте или тоталка?
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Од темата.
   
  На marchesk и Misko6000 им се допаѓа ова.
 8. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  922
  Поени од трофеи:
  158
  Друже, ја одамна трубам дека со бан од БИЛО КОЈА тема, форумов ќе се среди во тој поглед (тролање, плукање) и сл. Редно време е да почне да се банираат членови по темите.

  Си ме видел ли мене да го правам сличното како 955нешто во било која тема? Ако си ме видел - бујрум, пријави ги мислењата и нека ме банираат од таа тема. Ова тука што се дешаваше е дно-дна. Значи ја тука (на темава и подфорумов) доаѓам да споделам нешто ново што ќе најдам, читнам, да прочитам нешто што други споделувале за Епл или Ајфон, да си помагаме едни на други, а не да читам еден трол кој што се труди да провоцира цел подфорум. Не иде.

  *едитирано од модератор
   
  Изменето од модератор: 6 фев 2017
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Ми стигна помини.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Mechanix му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mechanix

  Mechanix Активен Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  192
  Поени од трофеи:
  43
  Ќе пројдам утре.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   

Сподели преку: