iPhone генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Bumblebee, 16 окт 2015.

 1. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Претежно сите може да работат офлајн. Мапс.Ме е одлична и многу детална.

  Here WeGo мине пробана околу/ во Солун исто и таа не е лоша.

  @ivan88 Вака

  Симињаш

  [​IMG]

  Потоа од страна го уклучуваш свичот.


  [​IMG]  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 10 јан 2017
  На goran, zokimk и ivan88 им се допаѓа ова.
 2. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Абе како сакате да работи офлајн без симнати мапи хехехех
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.127
  Допаѓања:
  2.022
  Поени од трофеи:
  208
  Само секогаш пази знаци и отварај очи кај те носи. Рутата обавезно проверија пред да тргнеш. Сум возел доста со хере и СЕКОГАШ прљви некоја глупост.
   
  На Ilija и ivan88 им се допаѓа ова.
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Само гугл мапс, и кажете ми фалА :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На Pane-G и христијан им се допаѓа ова.
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.140
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Јас летоска пола грција ја поминав со гугл мапс, грешка не направија.. Али имаше лимит некој колкава територија да симнеш локално во телефон...
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.722
  Допаѓања:
  1.326
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А нешто друго што ме удри по глава за iOS, а што е со PassBook кај иос кој пред некои години што толку фалеа и што се случи за passbook ??? Дали е фијаско или сменето друго име ?
   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.127
  Допаѓања:
  2.022
  Поени од трофеи:
  208
  Сега е wallet. За мене супер корисна апликација. Скоро секаде (надвор од МК) картите ги прикажувам на телефон и сум немал проблем.
   
  На ivan88 и Pane-G им се допаѓа ова.
 8. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.496
  Допаѓања:
  2.569
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  за пешачење цела европа со мапс.ме сум ја проодил, за возење од here maps мн сум импресионирам за бесплатна апликација.
   
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  За пешачење симнувајте ја Ovitalmap, имате офлајн зачувување на сателитските Гугл мапи по своја волја (има да си нацрташ форма и да ти ја зачува само таа, со зум колку сакаш максимум), со означените улици, бизниси и се остало од Гугл.
   
  На Ilija и Mechanix им се допаѓа ова.
 10. mitkova

  mitkova Активен Член

  Член од:
  27 јул 2014
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  108
  Поени од трофеи:
  43
  Да прашам нешто вчера од мнг ладно тел ми се испразни брзо кај бареријата имаше тоа usage си стоеше како што си е и од страна имаше 7 дена си го користев тел само од ладното мнг башка у шушкавец јакна ептен беше тел ладен и нагло падна процентите и дојде до 1% и го користев доста време и си се изгаси самтелефонот од празна барерија го стаив на полнач и коа влегов у тоа батерија користеност ги немаше тие 7 дена тука стоеше само од сеа пример 6 саати а телефонот не го ресетирав ништо не направив сам си се изгаси најнормално па да прашамда не е некој проблем што така ги изгуби тие денови прегледност


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: