iOS8 е непробоен за државните служби

Дискусија во форумот 'iOS' започната од krale, 18 сеп 2014.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Па и за Епл велат дека е гз и гаќи со NSA.
  И каква врска имаат со ова јадниците во Лондон што НЕ читале полиси, баш напротив, Шмит вели да се прочитаат.
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358

  Двете, не сум навикнат на спид-куцање на новиве димензии. Златен 4" екран :)


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
  --- надополнето: Oct 3, 2014 8:46 PM ---
  Ова има врска со вакви бисери како тебе што веруваат се што ќе им се каже во „полисите“ на Гугл.

  Кое ниво на наивност е да веруваш на компанија која тебе те гледа како продукт кој може да го продаде. Алал ти паметот.
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Е сега во постов мене замени ме со крале и Гугл со Епл.
  Уште не гледам зошто без веза ги спомна јадниците кои блага веза немаат со ова, колку да пишеш нешто. Алал ти паметот.
   
  На username и zokimk им се допаѓа ова.
 4. wixphore

  wixphore Активен Член

  Член од:
  24 апр 2013
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  78
  Поени од трофеи:
  28
  се радува можеби со чудото свајп кеуборд кој андроид го има точно пред 4 години хахахахахахахахахахахахахаха, ако ако, малце доцна ама битно им пуштија тастатура по нивен избор, кај и да е ќе ги израдуваат со микро сд слот :(
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Никад не би ставил таков џанк на телефонот. Поготово па уште бараат пристап да знаат од Свајп се што сум напишал и да го „чуваат безбедно и приватно“ кај нив. Хаха мало морген.
   
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Apple не е милениче него американските власти го мразат хахахаха

  Некња читав Обама го плукаше аппле оти не му давал информации за криминаците што ги ловела циа
  Наивно нели :)

  iPad Air
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Кај го читаше ова Оли, дај пушти линкче.

  Обама е доста ироничен во своите ставови, неговата ќерка користи iPad, Обама користи iPad.

  Американски претседател да не подржува Амерички бренд, чудно.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Нигаде не го читав со Иронија беше кажано :)
  Едноставно сакав да кажам дека сите работат за американската Влада ...доколку даде наредба ...и сите се миленици нивни...а Не само ФБ И ГООГЛЕ :) туку и аппле...
  Затоа и напишав НАИВНО нели :)
  Ќе го величиме аппле на сметка на останатите а не е така...
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Колку и да ни продаваат "магла",
  И apple
  и google
  и microsoft
  и facebook, twitter, instagram
  и сите останати "гиганти"
  на некое "тајно" или не-тајно НИВО, соработуваат со CIA, Fbi, Interpol и.т.н

  Колку и да тврдат дека не е така, сепак излегуваат во јавност доверливи информации сакајки или несакајки.

  Стара песна е дека кога ќе излезат доверливи информации, фотки, видеа и.т.н, скоро секогаш е изговорот, хакнат акаунт или насреќа "трeфнат" пасворд.
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Ете така :)


  iPad Air
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: