iOS8 е непробоен за државните служби

Дискусија во форумот 'iOS' започната од krale, 18 сеп 2014.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
 3. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.116
  Допаѓања:
  479
  Поени од трофеи:
  83
  Фала Гајче, средено, се појави personal hotspot. :respekt:
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  “I think everyone has to ask, how do companies make their money? Follow the money. And if they’re making money mainly by collecting gobs of personal data, I think you have a right to be worried, and you should really understand what’s happening to that data” – Tim Cook

  "Someone didn’t brief him (Cook) correctly on Google’s policies … we have always been the leader in security and encryption. Our systems are far more secure and encrypted than anyone else, including Apple. They’re catching up, which is great.” – Eric Schmidt

  Шмит му држи лекција на Тим Кук.
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Шмит си го брише г'зот подобро кажано.

  Факт е дека Гугл без вашата пребарувачка историја, вашиот профил како корисник, нема да заработува толку. Така да не е чудо што вашата приватност не им е приоретет, туку како да ја спакуваат вашата приватност и да ја продадат.
   
 6. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Да, да си-гур-но!
  Тим Кук крека дека не ги интересира персонални информации, али се што ќе и кажеш на Сири се чува во Епл серверите, нели, бидејќи не ги интересира :pos:
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Apple не јанпродава сири, за разликамод гугл кој заработува од вашите профили.

  Тој факт колку да се препелкаш не можеш дс го смениш.


  Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
   
 8. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Да, не ја продава, бидејќи нели, Тим Кук така вели :pos:
  Епа тогаш како што вели Шмит, прочитај ги и полисите на Гугл.
  Факт.
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Полисите на Гугл. Ок, ќе и верувам на компанијата што профитира од мене, а не на СИТЕ (не е тука само Тим Кук) кои јасно ти тврдат дека компанијата е г'з и гаќи со NSA, и профитира од продавање на „процесираните информации од профилите“.

  Извини, ама човек што толку лековерно верува во „полисите“ на Гугл, е како оние јадници кои во Лондон во „полисите“ потпишале дека се откажуваат од првороденото дете :)
   
 10. dino_bt

  dino_bt Искусен член

  Член од:
  30 дек 2011
  Мислења:
  758
  Допаѓања:
  820
  Поени од трофеи:
  158
  До тебе е или до тастатурата на новиот ајфон6, многу печатни грешки?
   

Сподели преку: