iOS 8

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Bumblebee, 3 јун 2014.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Едно прашање, немам време да барам низ форумов, како да инсталирам пиратерија на ios 8, без џејлбрејк? :)
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  25рр
  Симни си го
  Инсталирај го на PC
  Симни си што ти треба
  Поврзи со ПЦ и инсталирај
  (На 25рр нема навигон нема иго нема навигации,kuaiyong неработи веќе ко што треба)

  Или регистрирај udid и со appaddict ги имаш сите апликации исто како со џб.

  Sent from my Meizu MX4 using Tapatalk
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Многу решенија - ама најдобро со ipawind ако ти се трошат 10тина евра. Неприкосновено решение и цела година имаш апдејти на најнов ios со пиратерија секогаш достапна без мука.
   
  На Justice for All и Gajche им се допаѓа ова.
 4. daniell159

  daniell159 Активен Член

  Член од:
  16 јун 2014
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  93
  Поени од трофеи:
  28
  на ајфон 5ка ми стигна нотификација за софтвер апдејт на 8.1.1 .. сега сум на 8.1 да правам апдејт или да останам на овој
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ако ти добро функционира сегашната 8.1 тогаш не мора да правиш апдејт инаку 8.1.1 го решава багови само за 4s и ајпад 2 толку


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
  На daniell159 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Како е иос 8.3 у споредба со 7.1.2 на ајфон 4с?
   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Седи си мирен
   
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Искуство некој? @Torte Mobile , ти имаш 4с, како е?
   
 9. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Абе седи си. Ќе плачеш :). Не зборам од памет јас. Не добиваш ич ништо, а поспор е пд иос7


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.974
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  ИмаФ :) подобро седи си на 7.1.2 и онака ништо нема да добиеш само ќе го успориш
  не гледам зашто да апдејтуваш
   

Сподели преку: