iOS 8

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Bumblebee, 3 јун 2014.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Да би требало да е вториот.
   
 2. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Бомба, готово, го фатив последниот воз :D
   
  На Gajche и krale им се допаѓа ова.
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  За во иднина:
  Сите фирмвери ги имаш на:
  www.icj.me
  На истиот сајт пишува кој фирмвер се потпишува од епл серверот
  Па така ќе знаеш на кој фирмвер можеш да праиш ресторе, односно за кој е signing window отворен.

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
  На goran и krale им се допаѓа ова.
 4. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Нема врска,јас го снимив само 8.1 софтверо,и телефонот го уклучив на ајтунс,после то Check for update со задржан шифт,го селектираш 8.1 и датата нема да ја изгубиш :)
   
 5. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  да, и после кога ќе сакаш да го џеилбрејкнеш кога ќе ти застане на средина ќе се чудиш зашто :)
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  За тоа си во право, може и така, ама ради џб понатака не е препорачливо...
   
 7. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Е можи то не знаев :)
   
 8. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Откако направив update на 8.1 од 7.1 ми се смени фонтот на имињата на луѓето на кои им ѕвонам (можеби и на други места е сменет, ама на ова сум забележал досега). Значи, друг фонт е, позадебелен е....
  Дали некој друг има забележано нешто вакво?
   
 9. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Нормално е тоа, и кај мене е исто.
   
 10. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Го заебале. Го унакажале. :/
   

Сподели преку: