iOS 8

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Bumblebee, 3 јун 2014.

 1. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.155
  Допаѓања:
  412
  Поени од трофеи:
  83
  8.1.1 лизга на ipad2


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 2. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.647
  Допаѓања:
  1.181
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Воопшто нема разлика од 8.1. Лагува целиот, не работи ни приближно мазно како 7.1.2. Барем јас не чувствувам никаква промена на подобро.
  Телефонов ми е коњак со години ама ако не го испеглаат наскоро ќе морам да го пензионирам :)
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  2015та е за некој ден, ти уште користиш модел од 2011. Тоа ти е ко да идеш во „Ж“ и викаш имате ли леб од бербата 2011та и зимаш за секој ден по еденнннн... :)
   
 4. darentie

  darentie Искусен член

  Член од:
  15 дек 2009
  Мислења:
  1.647
  Допаѓања:
  1.181
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  Не ... :) Што да правам кога сум алергичен на големи екрани.
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  И јас неможам со големи екрани ама после 10тина дена се навикнувам.
  Се е навика.

  (голем телефон е непрактичен за користење со една рака, ама тоа е, сите брендови почнаа да прават со големи екрани и нема назад, сега за сега)

  Sent from my Meizu MX4 using Tapatalk
   
 6. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Еј ај дај ми линк од каде да го спуштам 8.1

  Спуштив еден за 5s GSM али при ресторе во ДФУ моде ми вика дека не ми е компитабилен.
  Од тука го спуштив: http://www.redmondpie.com/ios-8.1-download-links-for-iphone-and-ipad-released-direct-links/

  Мојот 5s е верзија А1457  Иначе моментално сум на 7.1.1

  Дали правам добро ова со ресторе во дфу или треба да удрам упдате?
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Мораш во DFU ако сакаш 8.1

  Иначе ќе те однесе на 8.1.1.
   
 8. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  па во ДФУ го ставив, али и во тој случај кажуваше дека софтверот што сум го спуштил не е компитабилен.
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Грешен софтвер си симнал.

  Иди на iclarified таму имаш сите верзии... Само побрзај да не го затворат прозорот...
   
 10. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Предходно го симнав овој:
  8.1.0 (5s GSM): iPhone6,1_8.1_12B411_Restore.ipsw

  А сега го симнувам овој дали ќе фати:
  8.1.0 (5s GSM+CDMA): iPhone6,2_8.1_12B411_Restore.ipsw
   

Сподели преку: