iOS 8

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Bumblebee, 3 јун 2014.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  [​IMG]  нема го ајфон 4 :(
   
 3. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.155
  Допаѓања:
  412
  Поени од трофеи:
  83
  Толку заминува во алејата на великаните :)
   
  На krale и Torte Mobile им се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  според мене ни 7мица не требаше да добие ама ај, доста му беше :)
  --- надополнето: Jun 3, 2014 10:38 AM ---
  BTW многу ми се свиѓа новиов wallpaper,ептен топ ми личи :)
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Како можеш да кажеш доста му беше, ако може да го вози зашо да не добие.
   
  На zokimk и AlexM им се допаѓа ова.
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  [​IMG]
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. miro

  miro Активен Член

  Член од:
  24 дек 2009
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  181
  Поени од трофеи:
  43
  Позадинчиња, ако сака некој...
  iPad.png iPhone.jpg OS-X-Yosemite-for-iOS.jpg
  --- надополнето: Jun 3, 2014 12:03 PM ---
  Не е оваа...оригиналната
   

  Прикачени податотеки:

  На zokimk и krale им се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 9. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Андроидите од 2012 немат апдејт :) а не пак од 2008 за то кјути
   
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  2010 е ајфон 4..
   

Сподели преку: