Ios 8.2

Дискусија во форумот 'Канта' започната од Skopjetesakam, 23 мар 2015.

 1. Skopjetesakam

  Skopjetesakam Член

  Член од:
  7 дек 2014
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Iphone 5s White 16gb
  РОМ/Верзија:
  ios 8.0.1
  Здраво дали го имате инсталирано новиот иос 8.2?како сте задоволни?дали има некој багови?фала однапред
   
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Има. Кога ќе го отвориш именикот од phone а не од апликацијата и кликнеш контакт, ми се рестартира телефонот :/


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.764
  Допаѓања:
  1.337
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  За кој модел ајфон ???
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  За секој ;)
   
  На bajoiphone му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Skopjetesakam

  Skopjetesakam Член

  Член од:
  7 дек 2014
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Iphone 5s White 16gb
  РОМ/Верзија:
  ios 8.0.1
  дали си сигурен дека е иосот проблемот кој ти се појавува?си видел по нет на некој друг истиов проблем да го има од кога ставил иос 8.2?или на youtube да има клип со истиот проблем?
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.134
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Имам 3ца другари со ајфони на 8.2 што ставиле и сите се заебале. Се мислам јас мојов да го продавам. Како почна епл веќе... Ризик е на полнач да го ставиш, а не па софтвер апдејт
   
  На христијан и bajoiphone им се допаѓа ова.
 7. Emil24

  Emil24 Нов член

  Член од:
  23 мар 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  iphone 4s
  И сега како да го прекинам јас апдејтот ?
   
  На Skopjetesakam му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Метод 1
  Изгаси wifi ,

  Метод2
  рестартирај го телефонот
  После рестарт оди во settings/usage и избриши го симнатиот апдејт.

  Метод3
  Settings/reset/erase all content and settings

  Метод 4
  Џеилбрејкувај и инсталирај твик за забрана на sowftware updates како software update killer или слично.
  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
  На Skopjetesakam му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Стефан доста тролаш...
   
  На Skopjetesakam и stefan_mkd им се допаѓа ова.
 10. Skopjetesakam

  Skopjetesakam Член

  Член од:
  7 дек 2014
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Iphone 5s White 16gb
  РОМ/Верзија:
  ios 8.0.1
  Ке прогуглам на нет,за проблемот што го кажуваш,зашто на youtube нема таков проблем со 8.2.

  Кога искочи 8.1.3 исто многу другари се жалеа на различни проблеми,јас тогаш имав iphone 5,му ставив и кај мене немаше никаков проблем,али за секој случај ке видам на нет што е како е со иос 8.2
   

Сподели преку: