IOS 8.1.3

Дискусија во форумот 'iOS' започната од miki1997, 27 јан 2015.

 1. hensk

  hensk GSM master

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  3.430
  Допаѓања:
  1.182
  Поени од трофеи:
  208
  не е интересно овде нема кој да контрира више,а ни мање
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bobiskopje

  bobiskopje Ajfonist

  Член од:
  5 апр 2009
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 6S
  Има џеилбрејк на 8.3?
   
 3. KakoDaNe

  KakoDaNe Искусен член

  Член од:
  27 јан 2013
  Мислења:
  823
  Допаѓања:
  757
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Iphone 6s 16g Gray
  РОМ/Верзија:
  9.0.2
  Има и за 8.4 не само за 8.3 :) еве ти линк http://www.taig.com/en/
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Како работи 8.3 на 5ес? на 8.1.3 ми е...
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Ај баш и мене ме интересира дали е иос 8.3 подобра сплуција од иос 8.1.3 за iPhone 5S.

  Ја гласам за 8.1.3 :)

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  јас идам на 8.4 :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  На ајванов 5s 8.3 е тиње невидена кога ми е преполна рам меморија и ми рестартира ,а не смеело така fuck ios.
  А на ајпадот аир 2 без проблем ми тера.


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 8. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  ^ Што збориш, какви рестартирања? Немам никаков проблем јас...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не знам за тебе сигурно на твојот е 16 гига верзија ,а мојот е 64 и имам полни секакви апликации и слики и видеа од филмови па види сеа ....


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  на 8.3 си?
   

Сподели преку: