IOS 8.1.3

Дискусија во форумот 'iOS' започната од miki1997, 27 јан 2015.

 1. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Да.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  И како задоволен си?
   
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Јас сум на 8.3 на 6ката ама и на 5ката. Го користи сестра ми и имаше проблеми ама напраив clean restore и сега се е во ред. Телефонот има 32гб, ама нема никакви проблеми. А за 6ката воопшто не ни коментирам :D
   
 4. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  абе а пане вие е репер зар багови :), ништо лично пане ама веројатно ти користиш и џб.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не користам ЏБ и навистина имам проблем и чат-пат ми прави рестарт односно ми покажува логото и се врати во нормала вака ми се случува два или трипати месечно . И патем дали има можност да се направи дијагноза на ајванов ???


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  јас со џб имав слични маки и некомпатибилни апп на ос от :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Екстра е, иначе претходно и на ајфон 5ката користев 8.3 и немав никакви проблеми, не приметив никаква разлика кога апдејтирав од 8.1.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  А бе како да не ми верувате дека не користам ЏБ ,а бе ај нема врска туку дали има можност или постои да се прави дијагноза за ајванов на пример батријата дали е добра или некој хардвер и слично ???


  Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Пиши му на алфамобил
  или тркни до сервис,можно е да има некој марифет за детална и комплетна хардвер дијагноза.

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Помислив на тоа,но најдобро прво да направам restore со ајтунс и веднаш одам на set-up без да направам бекап и после едно по едно апликации да повратам со различни денови па после ќе видиме како ќе се однесува ајванов :)


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: