IOS 8.1.3

Дискусија во форумот 'iOS' започната од miki1997, 27 јан 2015.

 1. miki1997

  miki1997 Член

  Член од:
  14 јул 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  iPhone 6s
  некој што го има апдејтнато ios 8.1.3 да кажи што има ново или нешто различно?
   
 2. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  467
  Допаѓања:
  211
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  Се е исто.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.722
  Допаѓања:
  1.326
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ништо посебно мислам дека решава некакви багови околу за логирање на Apple ID за користење масанџер или Фејстајм и нешто друго тоа се однесува на постарите ајпади и ајфони .
  [​IMG]
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  Решен е еден голем проблем гестикулациите кај ипад ...
  Еве после долго време и тоа го решија :) добро е оти многу користена функција кај Ипад.


  :)
   
  На alekcacko и Pane-G им се допаѓа ова.
 5. bobiskopje

  bobiskopje Ajfonist

  Член од:
  5 апр 2009
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  11
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  iPhone 6S
  Јилбреак за ова ios 8.1.3 сеуште нема нели ?
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.722
  Допаѓања:
  1.326
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Засега се уште не,но ќе има наскоро за 8.1.3 и ионака не користам ЏБ
   
 7. Skopjetesakam

  Skopjetesakam Член

  Член од:
  7 дек 2014
  Мислења:
  85
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  18
  Телефон:
  Iphone 5s White 16gb
  РОМ/Верзија:
  ios 8.0.1
  Завчера го снимив иос 8.1.3 послем толку мислења и читање по интернет,дека правел проблеми,вакви такви,и решив го снимив,искрено сум задоволен до сега на ниеден баг не сум налетал.Иначе сеуште нема џијлбрејк за овој иос,но наскоро ке искочи.
   
 8. aleklefkov

  aleklefkov Нов член

  Член од:
  31 окт 2010
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  значи слободно да се исталира новиот апдејт, нема никакви багови? доколку имате некакви проблеми, кажете го вашето искуство :)
   
  На Skopjetesakam му/ѝ се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.140
  Допаѓања:
  2.395
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Де бе, не инсталирате нов иос.... Ситен апдејт инсталирате... :)
   
  На Skopjetesakam му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.198
  Допаѓања:
  5.528
  Поени од трофеи:
  258
  На Skopjetesakam му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: