iOS 7

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Petarcr7, 10 јун 2013.

?

Дали ви се допаќа iOS7?

 1. Да

  86 гласови
  70,5%
 2. Не

  36 гласови
  29,5%
 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  409
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  ок ти благодарам
   
 2. angenm

  angenm Нов член

  Член од:
  23 апр 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  moze li da mi kazete za iphone 5s koj e najdobar ios da nema problem so baterijata i slicni raboti dali da go ostavam fabricki kako sto si e zaso prv pat koristam iphone i odma na 5s i nz kako sto da praam pozz
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Фирмвери да мењаш неможеш, најдобар иос е секако последната верзија , можеш само да му ставиш џеилбрејк , ама има друга тема за тоа провери си.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Дали може на 7.1.2 да се контролира брзината на анимациите низ оперативниот систем? Уште сум на 7.0.1 на стариот ајфон 5 и се двоумам дали да го апдејтирам и при тоа да го изгубам џеилбрејкот т.е. најбитните ствари за мене, да можам да ја модифицирам брзината на анимациите низ оперативниот систем и да можам да го модифицирам Control Center.
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  можеш
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  А батеријата како се чини на 7.1.2? Некои викаат дека е одлична, некои викаат дека е хаос.Воопшто не сум во тек со новостиве за iOS и џеилбрејкот во последно време :)
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Што знам мене увек иста ми е немам проблеми...
   
  На Filip и Noc 32 им се допаѓа ова.
 8. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  [​IMG]
  Ios 7.1.2 краш до краш.... Краш Експрес подравка :)


  Sent from my iPad Air
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  хаха зар уште ги труеш бре воах членовиве хахаха
  или сакаш да се пофалиш дека имаш ер цццц
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Охохо BokURe online почнува забавата:)

  Send from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: