iOS 7

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Petarcr7, 10 јун 2013.

?

Дали ви се допаќа iOS7?

 1. Да

  86 гласови
  70,5%
 2. Не

  36 гласови
  29,5%
 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Што е ново во 7.1.2?
   
 2. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Да му правам update преку тел или од пц? Не успеав да направам Jailbrake. Сакам да пробам сега со новиот иос.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Глупости ништо битно, за ibeacon и некој mail bug fixes


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. milelamja

  milelamja Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  Decki nekoj so ajfon 5 ili 5s na 7.1.1 ili 7.1.2 da ima problem so strasno cicanje na baterija ? poso gleam po stranski forumi se zalat mnogu kaj nas kako e me interesira dali da pravam update od ios 6.1.2 na 7.1.2
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  јас немам никаков проблем, напрај си апдејт ако сакаш слободно.
   
 6. brzi82

  brzi82 Познат Член

  Член од:
  2 фев 2010
  Мислења:
  907
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Јас на 7.1.2 немам никаков проблем супер си е батеријата исто како и на претходните иос 7.х


  Sent from my iPhone 5s Gold using Tapatalk
   
 7. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  409
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  кажете ми иос 7.1.2 дали има проблеми на ајфон 4с, дали е бавен или нема никаков проблем
  --- надополнето: Jul 10, 2014 10:41 AM ---
  кажете ми иос 7.1.2 дали има проблеми на ајфон 4с, дали е бавен или нема никаков проблем
   
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Нема никаков проблем, топ си е, работи релативно добро како и предходно па и подобро може, барем како што викаат :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  409
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  бидејки моментално го имам 6.1.3 и сакам да го кренам за потоа да не сум принуден да го ставам 8.0.. а секако ке кочи 8цата
   
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не е како на 6ка супер брз, ама со иос 7.1 е брз и релативно топ како што кажав така да нема да згрешиш ако апдејтираш :) најбитно не кочи како што се жалеа на ајфон 4 со првите верзии на 7цата :) со 7.1 го оправија ајфон 4ката така да не се секирај


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan2579 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: