iOS 7

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Petarcr7, 10 јун 2013.

?

Дали ви се допаќа iOS7?

 1. Да

  86 гласови
  70,5%
 2. Не

  36 гласови
  29,5%
 1. Petarcr7

  Petarcr7 Член

  Член од:
  13 окт 2012
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  ке го има ли за ајфон 4 иначе не е многу лош иии дали ке го има отклучувањето со шема како кај андроит ... :D
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  има време...до септември којзнае колку работи ќе сменат..мене ми се допаѓа имплементацијата на тастерите за пали гаси 3G и слично..не сум многу воодушевен од иконите и фонтот ама не се лоши...ќе видиме у септември сепак е ова само првата бета ;)

  Sent from my GT-I9500
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ќе го има за сите уреди од ајфон 4 и нагоре поновите уреди. нема више апдејти за ајфон 3Гс

  Sent from my GT-I9500
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.974
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Перфекција до последен детал, му требаше овој темелен редизајн на софтверот, со години имаше само мали промени во изгледот
   
  На Томас561 и Petarcr7 им се допаѓа ова.
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  си умре стив и се имаат одврзани раце да праат екстремни промени...мене ме плаши да не го упропастат иОС со превише опции па да не почне да сецка или да не биде пресложен...ако избегаат од минимализам мислам дека ќе изгубат многу фанови

  Sent from my GT-I9500
   
  На SaleSk, Томас561, Pane-G и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Читај го описот на iOS7 внимателно:


  We value utility above all else. We don’t add features simply because we can, because it’s technologically possible. We add features only when they’re truly useful. And we add them in a way that makes sense.
   
  На Томас561 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.974
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Па нема нешто што би го оптеретило работењето

  таков шит ко андроид нема да биде никогаш
   
  На prefernokia и ivan88 им се допаѓа ова.
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  така така се разбираме..
  затоа викам страв ми е сепак е бета 1...
  али мислам дека се ќе биде во најдобар ред како што според мене само apple знае да изработи дизајн и не би требало да има никаква утка

  Sent from my GT-I9500
   

Сподели преку: