iOS 7.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од dejanmanasiev, 10 мар 2014.

 1. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Абе како што му кажав на Username, ако толку многу ми е стало до јб, ќе го продадам овој телефон и ќе земам друг, со ios 7.0.x.
  Во секој случај фала на одговорот.
   
 2. amitkov

  amitkov Нов член

  Член од:
  19 мар 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  dali samo mene mi e vaka so ovoj ios 7.1 baterijata mi drzi nekoj 9 saati standby so usage 3 ili neso mi e poebana baterijata
  iphone 4s xsim
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
 4. InkognitoMK

  InkognitoMK Нов член

  Член од:
  25 мар 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво дечки,

  имам iPhone 5C, кој го користам со R-SIM. За жал, направив update на оперативниот систем и се префрлив на iOS 7.1. Телефонот се стартува и не ја препознава СИМ картичката. (SIM card not valid)

  Можна солуција на проблемот?
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Солуција,

  Нов р-сим за iPhone 5S и iPhone 5C кој подржува 7.1 .
  Или доколку е ефтино и има можност,
  да си го отклучиш со плаќање преку IMEI и ќе ти биде sim free/neverlocked и нема да ти треба р-сим.
  Друга солуција непостои за жал.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 6. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  603
  Допаѓања:
  288
  Поени од трофеи:
  63
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gogo_mkd

  Gogo_mkd Активен Член

  Член од:
  6 апр 2010
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  94
  Поени од трофеи:
  28
  Фејк е. Ептен лошо исечено на 23та секунда. Види убаво. :D
   
 8. tanevski

  tanevski Познат Член

  Член од:
  1 авг 2008
  Мислења:
  603
  Допаѓања:
  288
  Поени од трофеи:
  63
  Приметив и јас но читам и на други посериозни сајтови дека има проблем со заобиколување на безбедноста кај иос 7.1 така да ке видиме наскоро дали ке има закрпа или не.
   

Сподели преку: