iOS 7.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од dejanmanasiev, 10 мар 2014.

 1. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Абе не дека ми требаше до толку џејлбрејкот ама ако запнам ќе го продадам и ќе земам нов ајван ако треба... што се секираш ;)
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Нема шанси да напраиш даунгрејд на ајфон понов од iPhone 4.
  Нема експлоит/дупка за ајфон 5ка,така да единствена опција ти е 7.1.
  Се што ќе прочиташ на нет поврзано за даунгрејд на
  ајфон 4Ѕ
  ајфон 5 е тешка лажга,тежок фејк.
  Има сајтови кај што се наплаќа за даунгрејд,само ќе ти ги лапнат парите и ќе се сликаш за пасош ;)

  Ако си Џеилбрејкер,друг пат не брзај,прво прочитај.

  Сега ако сакаш ЏБ,
  ќе си чекаш до iOS 8
  па накај Декември ако излезе ЏБ за iOS 8 друго чаре нема-непостои.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 3. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  И од кај знаеш дека е лага?
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Хаха,смешки :D


  Незнам туку ТВРДАМ дека е лага пошто секојдневно се занимавам со ова.
  Логично е да знам пошто сум пробал да даунгрејдувам и знам дека е невозможно...
  Од ајфон 4Ѕ хакерите немаат најдено дупка...нема ни да најдат нов бутром/бутлоадер експлоит пошто apple има ставено болесно јака заштита на бутлоадерот.

  Никој на планетава нема успеано да даунгрјдува ајфон 4Ѕ или ајфон 5 пошто не постои даунгрејд метод ни со SHSH blobs ни без SHSH.
  iPhone 5 може да се даунгрејдува САМО кога apple serverot ги потпишува SHSH blob-овитр за верзијата на која сакаш да направиш даунгрејд.
  Во твојот случај apple ги потпишува SHSH само за 7.1 и затоа единствено на 7.1 може да се напраи ресторе.

  А ти ако имаш вишак време за трошење,
  можеш да пробаш,

  па пиши ако успееш хахаха

  Позз ;)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На NeNo-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  ОК, фала на одговорот. Сега ако на пример стварно решам да пробам да ја направам процедурава, дали постои некаква опасност за ајфонот? Што очекуваш да се случи ако стварно го направам ова?
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Абе друже што ке пробуваш кога не можи едноставно е невозможно тоа,ти објасна Gajche се кристално јасно,ти ке пробам,пробај можда ти ке си првиот во светот што му успеало тоа,само да не го направис тел да ти служи само како гемче:)

  Send from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 7. vasko10

  vasko10 Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Јас сум малку лаик во оваа област, па да ве прашам, имам iphone 4s со претплата Play XL, па дали може и како да уклучам 4G на телефонот? Фала.
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Iphone 4s нема подршка за 4г,така да нема да можис да уклучиш.

  Send from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Како што пиша и @Goran.
  4S нема 4Г модем,така да неможе 4Г на тој телефон за жал.

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Пробај.
  Штета нема по телефонот пошто неможеш да напраиш ресторе .
  Itunes ќе ти дава error 3194 до бесконечност.
  Ерор 3194 значи дека ниеден друг фирмвер освен 7.1 епл серверот не го потпишува.

  Убаво е да си упорен,ама конкретно во обој случај џабе ти е упорноста,едноставно си се зезнал со апдејтот,помири се и ќе се навикнеш на 7.1,за пиратерија ги имаш 25рр и kuaiyong,а за твикови ќе си причекаш иос 8 и евентуален ЏБ за него Декември 2014.

  Во иднина без брзање.

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: