iOS 7.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од dejanmanasiev, 10 мар 2014.

 1. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  474
  Допаѓања:
  210
  Поени од трофеи:
  43
  Prezadovolen... Baterija drzi odlicno...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  сус бе :D
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  вака сеа интересира ме дали вреде на ипхоне 4 да го апдејтирам на иос 7.1.. дали ако не ми се свига иос7.1 може да се вратам на иос 7.0.4
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  ВредЕ :D
  ,побрзо и помазно работи.
  Неможеш да го вратиш на iOS 7.0.4 .
  Нема сеуште алатка,може да пробаш со редсноу ресторе ама незнам дали ќе успее.
  Можеш да го вратиш на iOS 6.x.x или iOS 5.x.x ако имаш SHSH за некоја верзија од иос 5 или 6.


  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Iphone help му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Iphone help

  Iphone help Активен Член

  Член од:
  3 сеп 2012
  Мислења:
  519
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  океј фала мн
   
 6. kokole

  kokole Член

  Член од:
  25 дек 2011
  Мислења:
  158
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  дали можи некако да се активира prediction text како на андроид што излегува кога пишуваш значи не зборувам за авто корекција
   
 7. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  238
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  Да речеме дека ќе излезе ЏБ за 7.1, дали има начин да направам бекап на сите работи што ги имам направено со ЏБ-от? Ептен ме мрзи да се замарам два дена со се тоа пак да инсталирам!? (затоа сум и на 7.0.4) :D
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Постоеа порано на 5.1.1 три-четири твика за бекап на cydia apps/tweaks еден се викаше xBackup али неам поима дали работи на иос 6-7.

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На Filip му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Justice for All

  Justice for All Активен Член

  Член од:
  22 окт 2008
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  102
  Поени од трофеи:
  43
  Ја имам петка без јб и напраив апгрејд на 7.1 не знаејќи дека нема да можам да правам јб отпосле и дека нема да можам да се вратам назад.... (јбг нуб сум).
  Сеа зедов малку да разгледувам на интернет што може да се направи во врска со ситуацијава во која сум и наидов на ова: линк.
  Сеа ако ја разбрав добро постапката, телефонот се става во recovery mode и се прави restore на firmware претходно спуштен од интернет (на пример од овде)

  Значи ова го најдов после 5 минути гуглање и не знам дали работи, не сум пробал, па затоа ве прашувам вас сите, што мислите, дали би успеало. Seem legit?
   
 10. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Си се заебал гадно. Нема да можеш. Сепак не е ова андроид. Гајче ќе ти објасни подетално зашто неможеш
   

Сподели преку: