iOS 7.1

Дискусија во форумот 'iOS' започната од dejanmanasiev, 10 мар 2014.

 1. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  471
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Тука е ..... image.jpg image.jpg
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Вести за JB? Најсигурно е да се седи на 7.0.6?
   
 4. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Ако сакаш џб седи си на 7.0.6. Ако не, слободно прави апдејт. :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.320
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  X-sim? Nekoj da probal dali raboti? :)
   
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  пробај па кажи :)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Мислам дека ќе работи со х-сим.
  Apple веќе не се ни трудат да затвараат х-сим бејсбенд дупки.


  Sent from my Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 using Tapatalk
   
 8. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  471
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Направив апдејт, многу помазно работи телефонот, ќе видиме понатаму за багови ...
   
 9. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  наздравје бричење.
   
 10. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.320
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Чисто да се знае дека не цвикам ко буљаш :) [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Torte Mobile, KlimentT, BokUre и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: