ios 6.1.6 проблем

Дискусија во форумот 'iOS' започната од XperiaTip0, 14 дек 2014.

 1. XperiaTip0

  XperiaTip0 Нов член

  Член од:
  26 јун 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Поздрав форумџии го решив случајот.. И доколку некој има проблем со истото ќе го реши на овај начин..
  1. Не го поврзуваш телефонот со пц/итунес
  2. На пц со програмата итунес се најавуваш со твојата icloud/mail адреса и пасворд што ти е најавена на ајфонот
  3. Одиш на апп сторе и спушташ (get/download) facebook
  4. Од ајфонот се поврзуваш на wifi или дата, одиш на апп сторе преку ајфонот и во барај пишеш Facebook и откако ќе го најде ќе има инсталл или иконче во вид на облак притискаш нанего и ќе ти кажи дека е нова веризја и треба само иос 7 , и излегува прозорче cancel i download old version и само притискас стара верзија и се спушта :)
   

Сподели преку: