ios 6.1.6 проблем

Дискусија во форумот 'iOS' започната од XperiaTip0, 14 дек 2014.

 1. XperiaTip0

  XperiaTip0 Нов член

  Член од:
  26 јун 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Поздрав дечки... Си ги преместував апп на iphone 3gs update e на IOS 6.1.6 и по грешка го избришав facebook наместо друга апликација и сега неможам да го спуштам од апп сторот ми вика треба да го update na ios 7.0 ??? некако да ја спуштам старата верзија?? :(
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Спушти старат верзија во IPA формат и пробај да инсталираш преку ајтјунс или ајтулс.

  Побарај на www.ipastore.me

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
 3. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  448
  Допаѓања:
  170
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Ако не се снајдиш ги имам јас скоро сите апликации за иос 6 (мислам на најпотребните) :) Си праев колекција од секој иос :D
   
 4. XperiaTip0

  XperiaTip0 Нов член

  Член од:
  26 јун 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ако имаш старата верзија на facebook ти се молам пратимија бидејки нигде неможам да ја најдам да ја спуштам ми бара иос 7... Ете линк каде можиш да ја прикачиш за да ја превземам >>> http://dox.abv.bg/files/share и пратими линк за сваление првиот мислам беше за да ја превземам...
  Поздрав..
   
 5. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  448
  Допаѓања:
  170
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  Ми бара акаунт да прам...Друг начин? :)
   
 6. XperiaTip0

  XperiaTip0 Нов член

  Член од:
  26 јун 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Нетреба акаунт само прицни лево сподели фаил без регистрација и под него има ИЗБЕРИ ФАИЛ нанего и одбери го и после качи фаил и на крајот ке ти извади линк за сваление и линк за изитривание... Ај види што ќе направиш
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Аман бе со Бугарскиве тракатанци.

  Качи му ја апликацијата на Google Drive или Dropbox или Microsoft Sky Drive ,
  Па мајку му сите имаме гугл акаунт нели ?
  :)

  Само качуваш на свој Google Drive или Dropbox и му праќаш линк за даунлоуд и толку.

  Sent from my MX4 using Tapatalk
   
 8. kikoOoOoOoO

  kikoOoOoOoO Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  448
  Допаѓања:
  170
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone SE
  https://skydrive.live.com/redir?resid=A703D41A46DFC6A!818 Повели :)
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. XperiaTip0

  XperiaTip0 Нов член

  Член од:
  26 јун 2014
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Пробав со facebook в7.1 6.0 3.4 спуштав разни верзии од нет најдов но на сите на крајот ми пишува дека треба иос 7... Кико ти оваа што ми ја прати неможе ни да се инсталл ја ставам во итунес ја синхронизирам и откатко ќе ја ставам во ајфонот степ 7-7 на крајот ми вика дека не е authorize и како што пишува правам и ми вика дека е готово па ја ставам истото ми вика... Помош?
  01.jpg 02.jpg Послем ова пак нејке да се инсталл...
   
 10. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Инсталирај со iTools, на iTunes не може затоа што мора да имаш Jailbrek за да ја ставиш апликацијата на телефон таа опција ја има iTools.
   
  Последна промена: 17 дек 2014
  На kikoOoOoOoO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: