iOS 11

Дискусија во форумот 'Apple' започната од miki1997, 6 јун 2017.

 1. miki1997

  miki1997 Член

  Член од:
  14 јул 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  iPhone 6s
 2. miki1997

  miki1997 Член

  Член од:
  14 јул 2014
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  iPhone 6s
  https://beta.applebetas.co
  --- Споено дупло мислење, 6 јун 2017, Original Post Date: 6 јун 2017 ---
  Beta
  --- Споено дупло мислење, 6 јун 2017 ---
  Има багови кои се надевам дека со конечната верзија на 11 ќе ги средат
   

  Прикачени податотеки:

  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ако ајпад беше 5 години пред другите, сега е едно 50.. :)
  Го направија iOS 11, со сите функционалности што ги има еден десктоп компјутер, ама сепак останаа сите потребни ствари за да биде за екран на допир, не за компјутер. За хардверот, нема што да се коментира, а не е ни темава за тоа. :)
  Совршенство.

  Со оглед на не драстичните промени во оперативниот, очекувам да биде ептен добро испеглан и уште по мазен од 10ката.
   
  На ivan88 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 4. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Нормално е да има багови и тоа многу. :)
  Ова не е ни бета, developer preview е. Ќе се смени многу до официјалната.
   
 5. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Сменети баровите за сигнал..тоа прво ми влета во очи..личи на андроид малку


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88 и Dzepar им се допаѓа ова.
 6. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Тие што беа бета тестери од вчера го имаат официјалниот иос 11 :)
   
  На fenomenmk и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.730
  Допаѓања:
  1.327
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ама пак и конечната верзија има понекои багови


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
 8. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  281
  Поени од трофеи:
  63
  Само што ја инсталирав 11-кава, па по ружно нешто на телефон јас до сега немам видено. Грд нотификационен бар, грди анимации, грди икони, грди интерфејси на апликации, се е ружно, па згора на се и ауто брајтнес го тргнале. Па ова никој разумен неможе да го голтне и да каже дека е одлично, ружоча. Преставија ружен Х, па и софтверот ли мораше да го огрдат. Страшно. Може да се враќа на 10-ка?
   
  На Скоти и ivan88 им се допаѓа ова.
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.200
  Допаѓања:
  5.532
  Поени од трофеи:
  258
  1 човек што ова го кажа...

  Но ок секој си има свое мислење...

  Имаш на ЈТ да ги разгледаш можностите на иос 11 ... до сега немам ни една Замерка...


  Sent from my iPad using Tapatalk Pro
   
 10. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  како се трга ам/пм на аларм? а саатот ми е наместен на 24h немам намера сега да барам кога е ам а коа пм за да наместам аларм


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: