НОВО iOS 10

Дискусија во форумот 'Apple' започната од miki1997, 17 јул 2016.

 1. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Секој абдејт по еден баг среден...новости после 10.4 :D
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Новава месинџер апликација (од фесјбук) ептен наликува на Меssages...
   
  На христијан, zokimk и Ace им се допаѓа ова.
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Скроз...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Комбинација од iMessage и Snapchat..


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  И ова почнаа да го прават само да апдејтираш и да нема џб..

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88 и gug1 им се допаѓа ова.
 6. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.280
  Допаѓања:
  705
  Поени од трофеи:
  113
  Рекоа ќе прејдат комплетно на 64-битни апликации...
   
  На ivan88 и Bumblebee им се допаѓа ова.
 7. i6s

  i6s Член

  Член од:
  6 ное 2016
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  13
  Поени од трофеи:
  8
  Може едно глупаво прашање? Што подразбирате по чиста инсталација и како да ја направам ако може подетално објаснување
   
 8. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Чиста инсталација е преку iTunes и setup as new, а не ОТА абдејт.
  Обично се прави кога имаш багови или при поголема промена (како што беше менување на фајл системот)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.674
  Допаѓања:
  1.315
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Исклучи го финд мај ајфон и се повврзува ајтунис направи си бекап за понатака и апдејтираји кога завршиш оди на set up as new и после поработи малку ден-два и ако сакаш направи си враќање бекап


  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. miki1997

  miki1997 Член

  Член од:
  14 јул 2014
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ios 10.3.2 има потреба да се апдејтира од itunes или може директно од телефон без проблем?
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: