НОВО iOS 10.0.1 - 10.2 Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од zokimk, 30 јан 2017.

 1. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  764
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Ми треба џб за 6S 10.3.2 ама изгледа ништо :( @Noc 32
   
 2. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.552
  Допаѓања:
  1.412
  Поени од трофеи:
  178
  Твикови за ајван можат и преку TweakBox да се инсталираат, зависи што ти треба. Џеилбрејк не ти треба за TweakBox.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  479
  Поени од трофеи:
  83
  Мене ми треба Navigon :(
  Знае ли некој како и пд каде, без џб?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.552
  Допаѓања:
  1.412
  Поени од трофеи:
  178
  Ќе ѕирнам утре подетално за ова, ама барав на Cydia и нема ништо. Барав и на форуми кај што кракуваат скапи iOS апликации и после ги инсталираш преку некоја алатка ама нема ништо за Navigon. Касно е денес, утре ќе се помачам околу ова ама не ветувам ништо.
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Јас го симнав преку IPASTORE , ама се плаќа годишна членарина


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На fenomenmk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  479
  Поени од трофеи:
  83
  Фала многу, немора толку да се замараш. Овие што се фрее ми вршат работа. Чисто од хоби ги користам. Со андроидите ги користев и навигон и иго па реков да видам како изгледаат на иос. ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.552
  Допаѓања:
  1.412
  Поени од трофеи:
  178
  Барав за Навигон ама го има само на IpaStore. Кажи ми ако ептен ти треба, ќе ти напишам туториал детален за IpaStore како да инсталираш, со тоа што се плаќа годишна членарина на таа продавница :)
   
  На vlaovic21 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: