НОВО iOS 10.0.1 - 10.2 Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од zokimk, 30 јан 2017.

 1. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Види на reddit
   
  На Noc 32 и zokimk им се допаѓа ова.
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Има некој сигурно линче за кракирана iGO?
   
 3. bajoiphone

  bajoiphone Нов член

  Член од:
  26 јан 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 5
  РОМ/Верзија:
  8.1.2
  Кога пробувам со Импактор да го инсталирам ми дава проблем дека не е вистински apple i.d-то што го внесувам (а нема врска, кога се логирам на друго место си функционира без проблем i.d-то)

  Некој со слично искуство и можно чаре?

  Измена: Телефонот е Iphone 6 на 10.2 и нема проблем со конектирање со компјутерот (Itunes i PP25)
   
 4. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Инсталирај најнов ајтунс, гледам денес ми дава нова верзија, ако не пројде пробај преку импакторот revoke certificat со тај акаунт. Мислам дека ќе среде работа


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На bajoiphone му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bajoiphone

  bajoiphone Нов член

  Член од:
  26 јан 2015
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Iphone 5
  РОМ/Верзија:
  8.1.2
  Ми бараше app-specific пасворд, скроз заборавив на таа опција ;) Фала во секој случај!
   
 6. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  764
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Прашање, сите iOS 10.x верзии се џеилбрејкнати дека на yalu вика
  beta7
  for all iOS 10 64 bit devices except iPhone7
   
 7. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Ајфон 7 не може да се џеилбрејкува без разлика на која iOS верзија си. Ако имаш било кој друг ајфон (6, 6 Плус, 6Ѕ, 6Ѕ Плус итн) и доколку си на iOS 10.2 можеш да џеилбрејкуваш со Yalu. Доколку си на 10.2.1 и нагоре, ништо од џеилбрејкот :)
  Edit:
  Веќе некое време не ги следам вестите околу џеилбрејк заедницата, Епл им плати на Пангу да не вадат џеилбрејк, Италијанецот истотака не се замара и се потешко ќе се џеилбрејкува iOS. Не знаев дека 10.1.1 може да се џеилбрејкува доколку си на Ајфон 7 или Ајфон 7 Плус. Моја грешка :)
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Ако ви е за твикови има посебна апликација се вика Tweakbox инсталирајте ја и ќе ви даде уште еден програм за кракнати апликации TutuApp таму има платени апликациии и си работат без проблем :)
   
 9. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Не знам што точно му треба али еве еден пинг @Tomislav96, кажи што ти треба ќе помогнеме :)
  Не сум голем фан на TwekBox додека сме на таа тема.
   
 10. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Не знам за TweakBox ама јас користам IPASTORE , одлична е. Има апликации и твикови и се што ти е потребно


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   

Сподели преку: