НОВО iOS 10.0.1 - 10.2 Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од zokimk, 30 јан 2017.

 1. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  OSX ти е оперативниот на Apple, да го ставиш на виртуелна машина (пр. со VirtualBox) и таму да си направиш џеилбрејк со импакторот.
   
 2. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Тешко јас тоа да го средам, ќе си почекам ако оправат импакторо


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ace му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Тогаш единствено решение ти е да чекаш. Ако видам дека проблемот е решен, ќе пишам овде во темата.
   
  На vlaovic21 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Имаш нова верзија на импактор.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На vlaovic21 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Дали може да се инсталират овие твикови IcaughtU pro и Pasithea 2 на иос 10.2
   
 6. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Може. Има верзии за 10.2.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Од кој сорс да ги инсталирам и од каде да инсталиран appsync uni..


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Се шушка нешто за 10.3.1 jailbreak од Pangu.
   
  На Bumblebee и vlaovic21 им се допаѓа ова.
 10. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Извор некој..?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: