НОВО iOS 10.0.1 - 10.2 Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од zokimk, 30 јан 2017.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Yalu JB моментално е за следниве уреди

  iPad, iPad Air 1, iPad Pro, iPad mini 2, iPad mini 3
  iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE
  iPhone 7 (iOS 10.1.1), iPhone 7 Plus (iOS 10.1.1)
  (за ајфон 7 сеуште многу нестабилен и не се препорачува)

  iPod touch, iPod touch 6

  Semi-Untethered за сите уреди што значи после рестарт на уредот ќе треба пак да ја стартувате апликацијата Yalu за да добиете џб.

  Упатство за џб

  1. Распакувајте и стартувајте Impactor
  2. Поврзете го тел со ПС, изгасете ајтјунс.
  3. Клик на Impactor Device/Install package и изберете го .ipa фајлот (Yalu) (ќе ви побара apple id, може слободно истиот што го користите)
  4. После инсталација одете на телефонот во settings/general/device management/trust на девелоперот.
  5.Клик на апликацијата Yalu, почекајте 10 секунди и клик GO. Почекајте, уредот ќе се рестартира и ќе ја видите Cydia инсталирана.

  Упатство за апдејт

  1.Uninstall на Yalu
  2.Рестарт на телефонот
  3.Горните чекори од 2 до 5.

  Предупредување НЕ ИНСТАЛИРАЈТЕ APPSYNC, ќе добиете boot loop. Почекајте апдејт на appsync.


  Официјален линк за download, тука имате линк за Yalu 102 (моментално бета 6 која е доста стабилна) и Cydia Impactor последна верзија.

  Листа на твикови

   
  На bajoiphone, kikoOoOoOoO, Noc 32 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  На истиот линк бета 7 која ќе е најверојатно финална верзија.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  [​IMG]
  Одкако направив џб, еве што ми пиша во сидиа , а во пакетите нема ништо, празни се


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Мислам дека ова ќе ти помогне :)
   
  На zokimk, vlaovic21 и kikoOoOoOoO им се допаѓа ова.
 5. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  фала, ќе пробам па ќе јавам дали е средено
   
  На zokimk и Noc 32 им се допаѓа ова.
 6. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  6s е на 10.2?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На vlaovic21 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  6s plus
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Го среди?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vlaovic21

  vlaovic21 Активен Член

  Член од:
  23 јун 2011
  Мислења:
  234
  Допаѓања:
  52
  Поени од трофеи:
  28
  Не, кога дојдам до тоа mobile terminal , ми дава нешто вакво[​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
  --- Споено дупло мислење, 6 фев 2017 ---
  Step 9: With the device in jailbreak mode, launch Mobile Terminal. You’ll be prompted with command line access to the device
  овде некаде правам грешка изгледа
   
 10. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Ова ти го пријавува зошто сега си во nonjb мод.
  Ќе мора sideload на ifile да направиш па преку ifile да го ставиш lib фајлот во VAR.

  Пробај го ова

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Ilija и vlaovic21 им се допаѓа ова.

Сподели преку: