iOS има различен дизајн на iPhone 5 и iPhone 4S??

Дискусија во форумот 'iOS' започната од skullmonkey, 1 јул 2014.

 1. skullmonkey

  skullmonkey Член

  Член од:
  5 мај 2009
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  здраво дечки,
  денес добив iPhone 4S и гледам дека iOS-от има различен дизајн од тој што го имам на 5ката.

  Може ли некој да ми каже зошто?
  Еве како ми изгледа 4ката сега. Нов е од продавница, тазе JB и со два твика на него.

  photo 1.PNG photo 2.PNG photo 3.PNG

  Вака изгледа кога некој му врти или кога вртам од него. На 5ката е стандардниот дизајн со коцкастите копчиња со заоблени ќошови. Дали има разлика што тој е на 7.0.4 iOS. Ми нема логика Епл да направат разлика во дизајн во меѓусерии на системот.
  photo 4.PNG

  + доколку го изгасам тој што ме бара, ми се појавува сликава горе. Ова никаде го немам подесено. Од Т-Моајл ли и како се гаси?

  Ова ми е вбор број на Т-Мобајл, 4ти iPhone до сега и вакво нешто не сум видел.

  Можно ли е Pangu-то за џејлбрејкување да го менува и дизајнот?

  Фала,
  Г
   
 2. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  282
  Поени од трофеи:
  63
  Ова за порака да пратиш после спуштање е од т-мобиле, се исклучува на 122, за другово неможам да помогнам
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey Член

  Член од:
  5 мај 2009
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Сепак до иосот е. 7.0 е различен дизајн од 7.1 :eek:
  Останува уште попапот сив ружен да му најдам од кај иде.
   
 4. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.116
  Допаѓања:
  479
  Поени од трофеи:
  83
  Ова другото е од иос. Има редизајн меѓу 7.0.4 и 7.1.1


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  E што ? сликиве се од иос 7.1

  Не гледам поента, така треба да си биде...
   
 6. negoznam

  negoznam Активен Член

  Член од:
  3 дек 2008
  Мислења:
  449
  Допаѓања:
  178
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6+
  Сврти на*122# одбери т-мобајл услуги и после тоа смарт смс. Деактивирај го и нема да ти се појавува тоа кога ќе спуштиш на некој.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Tomekk и skullmonkey им се допаѓа ова.
 7. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  238
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  За да споредуваш 2 нешта (телефони пр.) треба да ги доведеш во најблиска можна состојба. Првото нешто што треба да го направиш е да провериш дали се на ист софтвер. Не можеш да споредуваш 7.0-7.0.4 5ка пример со 7.1.1 4ѕ и да мислиш дека е до телефонот


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. skullmonkey

  skullmonkey Член

  Член од:
  5 мај 2009
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Тоа и ми беше прашањето. Дали е можно да смениле изглед од 7.0 до 7.1 и одговорот го пишав во вториот пост. Да, така направиле. Фала за ова со деактивирањево.

  Поздрав,
  S@
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Изгледот е сменет на дајлерот и две-три други ситници со 7.1.
   

Сподели преку: