iMazing

Дискусија во форумот 'iOS апликации, игри и туторијали' започната од ivan88, 3 ное 2016.

 1. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  iMazing е апликација која е алтернатива на iTunes, алтернатива која може целосно да го замени а исто да добиете и некоја дополнителна опција.

  Официјален сајт

  Features:

  Aпликацијата не е бесплатна но Дедо Мраз предновогодишно не изненади.


  П.С. Од опциите кои ги немам во iTunes фаворит ми е прегледувањето на СМС пораките од бекапот.
  П.П.С. За жал апликацијава не беше решение за мојот проблем. Ми требаше апликација со која ќе ја ископирам цела музика од iPod Classic на компјутер.
   
  Последна промена: 3 ное 2016
  На Ilija, Mechanix, Pane-G и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.669
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Браво за постирање ,но штета е што предоцна е за мене, оти веќе си купив да не се замарам од глупиот ајтунс LoL
   
  На RagingDemon и ivan88 им се допаѓа ова.
 3. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Јас го испробав ова, работи :)
  Програмчето е одлично, многу опции и функции има.
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Што е со линкот до Цаки? Има некој попуст/крак, или?
   
 5. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  Има процедура како да се кракува.
   
 6. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  922
  Поени од трофеи:
  158
  @ivan88

  Не работи iFunbox со Ајпод???
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  За вадење музика не...
   
 8. Davidoff2807

  Davidoff2807 Нов член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
   

Сподели преку: