НОВО iGO R3 FULL HERE [Navteq] 2016.Q4 Europe / Torrent

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vonuzu, 24 апр 2017.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.076
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  На macko_^, Veleso, Staned и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  657
  Допаѓања:
  651
  Поени од трофеи:
  93
  Со задоцнување да дообјаснам за оние кои незнаат:
  Како што се гледа торентот е огромен 10Г. Не го симнувајте целиот,има доста фајлови кои не се неопходни.
  Симнете само:
  FBL
  FDA
  FPA
  FSP
  FTR (samo ako vi treba za kamion)
  POI
  POI TRUCK (samo ako vi treba za kamion)

  Сите фајлови од фолдерите на буквата F извадете ги и ставете ги во еден фолдер MAP
  Фајловите од poi truck ставете ги во POI
  И потоа фолдерите MAP и POI ставете ги во content фолдерот од навигацијата
   
  На cikio, CIUNOV, Veleso и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. scorpions1979

  scorpions1979 Член

  Член од:
  22 мар 2015
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Alcatel Idol 6030x
  не е објаснето дали фајлот poi_extendend треба да се стави во poi
   
 4. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  277
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Таму, да
   
 5. scorpions1979

  scorpions1979 Член

  Член од:
  22 мар 2015
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Alcatel Idol 6030x
 6. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony T3
  Ima bagovi ova?
  ili si raboti ubavo
   
 7. macko_^

  macko_^ Член

  Член од:
  28 јан 2009
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Кај мене германската мапа исфрла ерор
   
 8. cikio

  cikio Нов член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  јас ги кладов балканскиве мапи супер работат
   

Сподели преку: