iGO Primo Nextgen

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 7 окт 2015.

 1. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Aко си направил се како што треба тогаш уклучи gps на телефонот и излези надвор,во соба не фаќа
   
 2. PeroLozac

  PeroLozac Нов член

  Член од:
  2 ное 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Нема врска тоа, посекако мапата мора да ја покаже, само нема да ја покаже локацијата каде се наоѓаш.

  Еве сега отидов и надвор да видам и оваа порака ми ја даде откако ја стартував апликацијата. Иначе во моментов пробувам со мапите Here q1 2017
  [​IMG]

  ЕДИТ: Ги ставив и од 2018 година мапите, истото е, не работи со овие лиценци што ги поставив од твојот пост претходно.
   
  Последна промена: 3 ное 2018
 3. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  16
  --- Споено дупло мислење, 6 мар 2019 ---
  igo nextgen za sd ne ja spusta. link is blocked
   
 4. kalinkar

  kalinkar Нов член

  Член од:
  2 мар 2008
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Ovaa Navigacija moze li na Android 9 da se instalira na stariot tel ja imav na android 6 rabotese...
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Можи

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На kalinkar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  Дечки и девојчици :) малку помош....Сакам да симнам ИГО ПРИМО НЕХТГЕН ИЗРАЕЛ 9.35.2.153810, тоа е најновиот фајл, ама го гледам како да е бесплатен. Сега само мапите се наплаќаат?
  Сум излегол од форма со Гоогле Мапс :)
   
 7. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  http://forum.gsm.mk/threads/igo-pri...иран-работи-на-андроид-8-1.26418/#post-358554
   
  На Pavaroti му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
 9. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Не знам за на картица, не сум пробал, сепак пробај, ќе видиш ...
   
 10. Pavaroti

  Pavaroti Член

  Член од:
  5 мај 2011
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony XA2
  Како Ви е наместена навигацијата? Мене до сега ми било стално на Easy, ама летово треба да одам за Црна Гора и Easy не ме носи по новиот автопат до Приштина, одма ме тера одма да вртам накај Призрен, демек тој бил стариот пат. Сега ја наместив на MostHwy и ме носи од таму кај што требало. Јас искрено втор пат влегувам во Косово и поима немам од каде треба да возам, најлошо што првиот пат влегов преку Куманово, односно...Србија, Косово, Србија и на крај Црна Гора ама тоа беше 2004та :D
  Проверував сега и за Грчка во скоро сите опции ме носи преку Куманово, незнам зошто не преку Велес
   
  Последна промена: 9 јун 2019

Сподели преку: