iGO Primo Nextgen

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 7 окт 2015.

 1. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Speedcam за igo primo israel?
   
 2. Igor_Fuga

  Igor_Fuga Нов член

  Член од:
  26 сеп 2015
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  samsung s4
  Имав С4 сега имам С7 едге мапите не ги наоѓа. Инсталирам исто како претходно. Каде грешам
   

  Прикачени податотеки:

 3. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  472
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  @vlatko.donev , има ли некои понови лиценци за некстгенов, пробав ставав и пак ми јавува грешки, во content скоро во сите полиња има повеќе мапи, пои и сл што се во црвена боја... инаку 2017.Q3 ми се сите фајлови
   
 4. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  пробај со овие
   

  Прикачени податотеки:

 5. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  472
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Јок, пак исто ...
   
 6. IvicaKuzmanovski

  IvicaKuzmanovski Нов член

  Член од:
  30 мар 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Galaxy Alpha
   
 7. The Geek Boy

  The Geek Boy Член

  Член од:
  9 авг 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Samsung Galaxy J7(6)
  РОМ/Верзија:
  Android 7.0 Nougat
  Разлика помеѓу iGo Primo, и iGo Primo Nextgen?
   
 8. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  472
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Пробај, ќе видиш :D
   
  На goran и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 9. vlatko_1984

  vlatko_1984 Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  95
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  На македонски интерфејс дали има иго нексген , и како може да се менуваат картите , да седат и томтом и навтек и да се бира која да се користи во моментот

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 10. PeroLozac

  PeroLozac Нов член

  Член од:
  2 ное 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво на сите, нов член сум.

  Имам самсунг С7 андроид 8.0 верзија. IGO Primo моментално не ми работи, прочитав дека моментално примо не работи на тие верзии на андроид.
  Го инсталирав Igo Nextgen но имам проблем со мапите, воопшто не ги покажува, само стрелката се покажува додека се наоколу е црно.
  Пробав со најновите мапи од 2018 година, не работеа. Предмалку ги ставив и мапите Here Q1 2017 кои на насловот на темата на форумов пишува дека се за примо и некстген, но и понатаму е црно се наоколу.

  Пробав и со лиценците ги поставив од погоре што ги прикачил влаткодонев, пак е исто.

  Чаре некое ?
   

Сподели преку: