НОВО iGO Primo Nextgen

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 7 окт 2015.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ке покажи времето што ке биде:)

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. is.no.good

  is.no.good Член

  Член од:
  15 дек 2010
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  здраво
  Како да ја инсталирам на Samsung S7 ???
   
 3. macko_^

  macko_^ Член

  Член од:
  28 јан 2009
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Moze i da ne e za ovde ama posle update na tabletot igo ne saka da minse startuva i mi dava sleden eror

  Missing or incomplete folder:
  /data/data/com.navngo.igo.javaclient/licence

  Chare nekoe ima li oti na pat sum i ke mi treba 3 meseci
   
 4. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  655
  Допаѓања:
  648
  Поени од трофеи:
  93
  Избриши го save фолдерот,избриши и device.nng koj се наоѓа во фолдерот license
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zlatko12

  zlatko12 Нов член

  Член од:
  26 авг 2010
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво
  Имам Samsung J5 2016 и неможам никако да го инсталирам iGO Nextgen ili iGO Primo. Ве молам некој не ми кажи како и што треба да подесам за да ми работи.
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Кој проблем го дава и дали го исталираш на тел или сд картичка.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 7. zlatko12

  zlatko12 Нов член

  Член од:
  26 авг 2010
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Screenshot_20170312-190346.png
  Го инсталирав на картичка но кога ги копирав мапите ми излезе следната слика.Што треба да направам
   
  Последна промена: 12 мар 2017
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.132
  Допаѓања:
  1.608
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Избриши го целото иго и на ново инсталирајго во телефон не на сд картичка.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На zlatko12 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. saturnbt

  saturnbt Член

  Член од:
  6 мар 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Здраво на сите,имам инсталирано ИГО 2.4 на таблет функционира добро но нешто не е стабилен ГПС за разлика од други аплилации каде што ГПС е прецизен,пример возам на автопат а црната точка е во нива покрај автопат,тоа е голем проблем кога возам во град бидејки ме смета дека сум во друга улица,за со камион тоа е сериозен проблем,прашањето е дали има начин да се подобри приемот на сигналот пример преку СИС текстот или преку некоја апликација фала однапред

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. andovski

  andovski Нов член

  Член од:
  9 јул 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  075340802

Сподели преку: