iGO Primo Nextgen

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 7 окт 2015.

 1. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Нова генерација на iGO Primo.
  Верзијава беше излезена од поодамна,но работеше само за Русија и немаше причина да биде на форумов.
  Сега работи за цела Европа.
  Многу едноставна за инсталирање и одлично работи.

  преузимање.jpg

  iGO_NextGen
  Уште еден link од членот Ace

  Фолдерот iGO_NextGen копирајте го на меморијата и инсталирајте го апк фајлот којшто се наоѓа во фолдерот install.

  iGO_NextGen za SD за инсталирање на картичка за KitKat и Lolipop
  упатство има во самата датотека

  Не мора да го деинсталирате и бришете старото iGO.
  Може да ги имате и двете,нема конфликт помеѓу нив.
  Доколку сакате да ги имате и двете навигации(iGO Primo и iGO_NextGen),не мора во двете да ги ставате мапите и да губите простор од меморијата.Може да се направи да ги ставите мапите во едната од навигациите,а да може и другата да ги користи истите,односно двете навигации да користат еден ист content фолдер.
  За да се направи тоа,треба во сис текстот да се внесе правилниот пат до заедничкиот content.
  Јас ги инсталирав двете и имам направено вака:

  На картичката имам фолдери iGO и iGO_NextGen
  Во iGO немам ставено мапи т.е фолдерите map и poi се празни
  Во iGO_NextGen во content/map ги ставив мапите,а во content/poi пои фајловите

  Во сис текстот на iGO (кое нема мапи) го додадов ова:
  [folders]
  android_secondary_root_path=/storage/sdcard1/iGO_NextGen
  content=/storage/sdcard1/iGO_NextGen/content

  Ако сте го инсталирале iGO_NextGen za SD тогаш ќе биде вака:
  [folders]
  android_secondary_root_path=/storage/sdcard1/Аndroid/data/com.nng.igo.primonextgen/files/iGO_NextGen
  content=/storage/sdcard1/Android/data/com.nng.igo.primonextgen/files/iGO_NextGen/content

  Важно е правилно да го впишете патот до iGO_NextGen фолдерот и именувањето на картичката и тоа е различно во зависност од телефонот.Ова што го опишав е за Huawei,а мислам дека е исто и за Samsung и LG,а можеби и некои други,пробајте па кажете.

  Најлесно и најправилно може да се види патот до iGO_NextGen фолдерот преку Computer File Explorer којшто го има на Google Play.Преку овој експлорер кликнете на System Disks,па storage и понатаму пронајдете го фолдерот iGO_NextGen и во горниот дел видете ја адресата
   
  Последна промена: 10 окт 2015
  На omegamk, Bumblebee, the_maker и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  39
  Поени од трофеи:
  28
  Влатко мапите од другиот иго да ги ставеме или?...
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Гледам мапи има само за србија ставено.
   
 4. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 5. saturnbt

  saturnbt Член

  Член од:
  6 мар 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  не можи да се инсталира на андроид 4.4 не се инсталира и не излегва икона
   
 6. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Работи кај мене. Со старитњ мапи од 2014 несакаше, со новите 2015 работи супер. И воисот англиски му го ставив работи.. Само непробав со македонски јазик дали ке работи..

  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
   
  На goran и saturnbt им се допаѓа ова.
 7. saturnbt

  saturnbt Член

  Член од:
  6 мар 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  како ја инсталира?
   
 8. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Испробано и кај мене, си работи убаво.
   
  На saturnbt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. saturnbt

  saturnbt Член

  Член од:
  6 мар 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  јас направив како што пиши горе,значи фолдерот го кладов во меморијата,го отворам апк фајлот и вика дека неможе да се инсталира
  --- Споено дупло мислење, 8 окт 2015, Original Post Date: 8 окт 2015 ---
  ми пиши проблем со инсталирањето на пакетот
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Провери дали фајловите се цели или се празни,пошто и кај мене кога ке го одзиповам ми јавува некој проблем ми ги дава празни фајловите,ако можи некој што ја има спустено да ја аплаудира повторно.
   

Сподели преку: