iGO Primo 9.6.7.235654 Android 2+

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од Toni.sk, 23 јул 2012.

 1. kristofer

  kristofer Нов член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Kako prvo izvinete me za latinicata no tuku sto mi istaliraa win7 i malku tesko mi odi so nego gi istalirav site raboti i mi izleguva tekst"Aplikacija IGO(proces com.navngo.igo.javaclient)neocekivano je zaustavjena.Pokusaj ponovo. Neka pomogne nekoj ako znae vo sto e problemot.
   
 2. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Вака општо кажано мислам дека не би можел некој да ти одговори,а верувам дека секој што би знаел би ти помогнал,затоа дај ни малку повеќе информации за што се работи односно пиши за кој телефон,кое Иго си го инсталирал(која резолуција),колку повеќе информации ќе ни дадеш полесно ќе го лоцираме проблемот.
  За почеток види го постот број 50 од оваа тема и провери дали твојот iGO фолдер ги содржи тие работи,ако ги содржи и ти го јавува овој проблем што си го постирал,пробај вака:
  Деинсталирај го iGO-то(не бриши ништо туку само деинсталирај го),потоа најди го фолдерот DCIM и преименувај го во DCIM1 и потоа повторно инсталирај го iGO-то.
  Ова не значи дека сигурно ќе ти го реши проблемот,ова е решение на само една од причините,а ако не успее тогаш ќе мораш да ни дадеш уште некоја информација повеќе!
   
 3. kristofer

  kristofer Нов член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Go istalirav IGOprimo_v9.6.7.235654_thini v1.0 na xperia x8 ja proveriv sodrzinata na flderite vo postot 50 gi imaa site raboti sto se navedeni dosega koristev IGO May Way i rabotese odlicno no so Primoto zaglaviv.
   
 4. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Проба ли да ја инсталираш преку линкот што го имам ставено во темава? Мене ми се инсталираше без никаков проблем на Хпериа х8..
   
 5. kristofer

  kristofer Нов член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  --- надополнето: Jan 5, 2013 7:04 PM ---
  Probav i so instalacija preku tvojot link probav i se preimenuvajne na folderot DCIM no pak mi izleguva tekstot :Zao nam je Aplikacija IGO primo (proces com.navngo.igo.javaclient)neocekivano je zaustavjena.Pokusajte ponovo. i tekst Nasilno zatvori znaee li nekoj kako da go sredam ili da se vratam na IGO My Way.
   
 6. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Дали го деинсталира iGO May Way?Пред да инсталираш било кое Иго,мораш прво старото да го деинсталираш,значи телефонот не смее да има било какво Иго пред да инсталираш ново и тој DCIM фолдер што го имаш на картичката мора да биде празен или преименуван,а ако мислиш да го испразниш внимавај внатре ти се сликите што си ги правел со телефонот(копирај си ги предходно да не останеш без нив).Во секој случај не се откажувај,ретко кога се погодува од прва да фати,се случува да на два исти телефони на едниот да се инсталира од прва а на другиот да се инамачиш додека успееш.Пробај разни варијанти и до разни линкови.Мене ми се има случено да пробувам по многу пати и да не успева на една картичка па пробав на друга и успеа од прва.
   
 7. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Да не ти е преоптоварен рамот на телефонот па што ти ја затвара присилно апликацијата? Ги гасиш апликациите преку Таск Киллер или слично? Игото од линкот мора да работи без никаков проблем. Рутиран ти е?
   
 8. kristofer

  kristofer Нов член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Vaka gi deinstalirav site aplikacii od telefonot pravilno go de instalirav staroto IGO od telefonot go pre imenuvav folderot DCIM i se bese isto mi izleguva istiot tekst probav i so druga karticka no pak isto a za telefonot dali e rutiran ne sum siguren vo menito za proverka na telefonot pod grafata Baseband version stoi M76XX-TSNCJOLYM-53404015.
   
 9. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Не мора да е рутиран телефонот!
   
 10. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Го прашав дали му е рутиран, случајно да не има проблем од ромот, знам дека за користење на Игото нема потреба од рутиран телефон.
  Вака, првин ги стави фолдерите во сд картичката и потоа ја инсталира апликацијата? Фолдерот кај што се наоѓа апликацијата, како ти е крстена, iGO?
   
  На vlatko.donev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: