iGO Primo 9.6.22.297071 - 25 Април 2013

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од deanMKD, 25 мај 2013.

 1. deanMKD

  deanMKD Член

  Член од:
  1 апр 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  8
  [​IMG]


  Апликација:

  Код:
  http://datacloud.to/download/ddea1760cb/apk-rar
  
  [COLOR=rgb(255, 0, 0)][B]BRANDING.ZIP, DATA.ZIP 800X480, 1024X768[/B][/COLOR]
  
  [COLOR=rgb(255, 0, 0)][COLOR=rgb(0, 0, 0)][CODE]http://datacloud.to/download/2e71401/igo-rar
  [/COLOR][/COLOR]

  SYS.txt

  Код:
  http://datacloud.to/download/0737c4da6/sys-txt-rar


  Content files with some maps, lic, ui_android, ux

  Код:
  http://datacloud.to/download/d4afcaf90/content-with-locale-maps-rar


  Data, Branding
  1280x800, 1280x768, 1280x720, 1180x720

  Код:
  http://datacloud.to/download/09850d9db9/data-branding-1280x800-1280x768-1280x720-1180x720-rar[/COLOR]
  [COLOR=rgb(0, 0, 0)]


  1024x768, 1024x600, 960x540, 854x480, 800x480

  Код:
  http://datacloud.to/download/ef1ade6b1/data-branding-800x480-854x480-960x540-1024x600-1024x768-rar[/COLOR]
  [COLOR=rgb(0, 0, 0)]


  640x480

  Код:
  http://datacloud.to/download/a00c16c5/data-branding-640x480-rar


  320x240

  Код:
  http://datacloud.to/download/cc093bb9b0/320x240-rar


  SYS.TXT

  Код:
  http://datacloud.to/download/420e83b/sys-txt-rar


  1. iGO Primo v9.6.22.297071-GooglePlay.APK
  ver. 1 - sound_not_fix - scan_DCIM.apk == version default ==
  ver. 2 - sound_not_fix - not_scan_DCIM.apk == version changed to not scan for DCIM folder ==
  ver. 3 - sound_fix - scan_DCIM.apk == version changed to fix sound problem on Android 4.1 ==
  ver. 4 - sound_fix - not_scan_DCIM.apk == version changed to not scan for DCIM folder and fix sound problem on Android 4.1 ==
  Use version 2, 3 or 4 only if version 1 fails !

  2. iGO(content, lic.)
  Glavni folder iGO sa content sadržajem osnovnim kartama, glasovima, prevodom, kartama SRB, BIH,CG,MAK, POI tačkama, i building, 3D vozila, i licencama


  3. Data, Branding
  Data.zip i Branding .zip za odgovarajuće rezolucije


  4. SYS.TXT
  Korekcija iGO-a u sys.txt


  [/CODE][/COLOR]
   
  На macko_^ и vlatko.donev им се допаѓа ова.
 2. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  има ли нешто ново у новава верзија ?
   
 3. deanMKD

  deanMKD Член

  Член од:
  1 апр 2013
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  8

  - All the versions have speedcam Switzerland fixed.
  - Removed message Read IMEI at startup.
  - Removed Google Play license verification.
  - Removed Internet connection requirement to start.
  - Removed Israel speedcam.
  - Removed read content from Android/obb
  - Set RootPath to sdcard/iGO instead of Android/data/
  - Removed download ExpansionFile .obb files.
  - Automatically create on sdcard debug, ux, save, ui_android and gfx folders.
  - sys.txt is automatically transferred on sdcard.
  - Removed regional settings for Israel.
  - Activate Mobile Speedcam icon.
  - Activate Google search with netlocalsearch.naviextras.google provider.
   
 4. armin06

  armin06 Активен Член

  Член од:
  12 мар 2008
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  67
  Поени од трофеи:
  28
  За андроид е ова рутиран?
   
 5. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Подобра е од досегашните верзии.Има убава чиста кристална слика.Една од првите позитивни забелешки ми е дека ја дава моменталната состојба на сообраќајот на рутата која е зададена,односно кажува каде има гужва,работа на патот или застој и колку време се губи, и веднаш понудува заобиколен пат,а ваше е тоа дали ќе прифатите или не,додека кај досегашните верзии тоа го имаше како опција но не функционираше,а функционираше само кај гпс навигатори со tmc приемник кои се доста поскапи.
  И друга важна работа е што го има баш тоа што мене ми требаше,ги кажува камерите и радарите во Швајцарија кои се многу заштитени и ниту една друга навигација и антирадар не ги открива.Возам три пати месечно за Швајцарија и ме растурија од сликање радарите,само имам среќа што казните за наши МК возила не стигаат никогаш бидејќи сеуште не нема во европскиот систем на евиденција на возила по рег.таблички(една од причините што не сакам да влеземе во ЕУ).Сега сум во Швајцарија и се уверив дека ова со радарите на оваа верзија на Иго навистина функционира.
  --- надополнето: May 26, 2013 11:38 PM ---
  Да,за андроид е,и не мора да е рутиран
   
  На kristofer и deanMKD им се допаѓа ова.
 6. kristofer

  kristofer Нов член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Ако можеш да поставис линк за оваа верзиja на IGO?
   
 7. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  18
  најнови мапи за IGO PRIMO 9.6.2, мислам Q4?
  поздрав
   
 8. knightmk

  knightmk Нов член

  Член од:
  26 јул 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  1
  pozdrav do site korisnici na igo za igo veke izlegoa mapi q1 2013
   
 9. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  18
  najnov IGO ?
   

Сподели преку: