iGO Primo 2.4

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 30 авг 2014.

 1. kostamanhattan

  kostamanhattan Нов член

  Член од:
  20 јан 2015
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Здраво,
  не бива и вака. Мислам дека е до андроидот 8.1
   
 2. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Ке ти пишам ПП
   
  На kostamanhattan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kristofer

  kristofer Нов член

  Член од:
  21 јан 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  И јас го имам истиот пробле на андроид 8.0 не ми работи иго примо пробав и со некс ген и тој не работи.
   
 4. HighLander

  HighLander Нов член

  Член од:
  28 сеп 2009
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво дечки,
  имам две прашања доколку можи одговор од некој би бил благодарен, имено:
  1. дали има решение за проблемот со црн екран на android 8?
  2. инсталирам на уред leagoo s8 (OS - android 7.0), на старт од апликацијата ми дава проблем со резолуцијата дека не ја поддржува - 720 х 1317 - дали треба некои дополнителни поставки или друг е проблемот?
  Уште еднаш благодарам...
   
 5. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Избриши branding.zip и повторно инсталирај
   
  На HighLander му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PejoLj

  PejoLj Нов член

  Член од:
  11 фев 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво. Пробувам да инсталирам iGO Primo 2..4 на новиот Поко но се појавѕва црн екран. Оваа навигација ја користам веќе неколку години и на ниту еден мобилен не сум имал проблем. Битна ми е затоа што во save фолдерот имам доста адреси од разни држзави кои ги користам. Пробав да инсталирам со избришан branding.zip но без успех. Пак црн екран. Во позадина се слуша женскиот глас за навигација . Ве молам за помош. Поздрав
   
 7. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Примо не работи на поновите верзии на андроид, инсталирај си некстген или ворлд ...
   
 8. bobix

  bobix Нов член

  Член од:
  11 мај 2011
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Aj ve molam kade da najdam skin za huawei p20 lite 1080 x 2280
   
 9. BlackPanther

  BlackPanther Нов член

  Член од:
  1 дек 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали и каде има негде туторијал како да се инсталира навигацијава?
   
 10. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Ако имате понов андроид, оваа верзија не работи, инсталирајте си Некстген, има туторијали овде на форумов ...
   

Сподели преку: