iGO Primo 2.4

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 30 авг 2014.

 1. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Една апликација за сите резолуции!
  Работи без проблем на повеќе телефони со различни резолуции,можеби работи на сите,но немам толку различни телефони за да ја испробам,пробајте ја Вие и кажете.

  Primo 2.4 septembar 2014 download
  или
  iGO za site rezolucii download

  Оваа верзија има и HUD опција (Hight-up Display)
  За резолуцијата 480х320 избришете ја data.zip,а data_480_320 преименувајте ја во data.zip
  Ставете го iGO фолдерот на меморијата од телефонот или картичката,преку фајл менаџер инсталирајте го апк фајлот и тоа е се.

  Ако инсталирате на картичка во sys.txt фајлот вметнете го ова:
  [folders]
  data="/storage/emulated/0/iGO"

  HUD опцијата се активира како на сликите:
  Screenshot_2015-01-12-01-31-23.jpeg Screenshot_2015-01-12-01-31-46.jpeg Screenshot_2015-01-12-01-32-18.jpeg Screenshot_2015-01-12-03-09-21.jpeg Screenshot_2015-01-12-03-09-29.jpeg Screenshot_2015-01-12-03-09-36.jpeg
  П.С: Доколку ја инсталирате не заборавајте предходно да го деинсталирате Игото кое досега сте го имале и да го избришете iGO фолдерот.И за секој случај преименувајте го DCIM фолдерот во DCIM1 (овој фолдер го имате и на телефонот и на картичката и во него се сликите од камерата,не го бришете за да не останете без сликите)
   
  Последна промена: 16 јан 2017
  На Staned, raperot, dragansk и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. sanatorium

  sanatorium Член

  Член од:
  14 мар 2010
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  значи ја инсталирам апликацијата и се вклучува но притоа не ги зачувува работите како јазик , voice и сл. што сеправат на почеток... и исто така при првото стартување пишува дека има некои фајлови што не се во ред...но сепак работи и подоцна се вклучува без проблем .... се додека не ги внесам мапите и остнатите фајлови...откако ги ставам нив тогаш апликацијата се вклучи врти loading и одеднаш се изгари и пишува дека има одреден проблем ( нешто во стил error не се секавам точно што ) .... Што би можело да биде и како да ја инсталирам апп. и да работи ок ?
   
 3. kikoLvp

  kikoLvp Нов член

  Член од:
  5 авг 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Го спуштив па ставив на ХТЦ-ОНЕ-ИКС сеуште го немам инсталирано.... дали има мапи во него или дополнително ке треба да се ставаат.. (доколку работи се Ок се разбира) **ако имаш некоја посебно за ОНЕ-ИКС пиши**
   
 4. kikoLvp

  kikoLvp Нов член

  Член од:
  5 авг 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  3
  Дали има во неа мапи или празна е па треба да му ставам одпосле во тој фолдерот како се викаше
   
 5. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Во неа има мапа само за Македонија,колку за да проработи.Мапите ќе ги додадеш после,тие се ставаат во map фолдерот.Ти прво инсталирај ја да видиш дали ќе проработи на твојот телефон,ако не ќе најдеме друга.
   
  Последна промена: 28 фев 2015
  На kikoLvp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.022
  Допаѓања:
  1.502
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Ова ми го дава кај мене.

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 1 мар 2015
 7. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Не одговара оваа верзија за твојот телефон.Прикачувам друга верзија за скоро сите резолуции којашто ќе работи и на твојот и подоцна ќе ја ставам на форумов
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Поставена е друга верзија во првиот пост
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Поставив и за твојата резолуција во првиот пост втората верзија
   
  На alekcacko и goran им се допаѓа ова.
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.022
  Допаѓања:
  1.502
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Работи перфектно благодарам.

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   

Сподели преку: