iGO Primo 2.4 навигaција

Дискусија во форумот 'WinCE' започната од vlatko.donev, 18 ное 2014.

 1. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Ако имате навигатор со WindowsCE оперативен систем,а такви се скоро сите освен Garmin и TomTom,можете да му инсталирате iGO Primo.

  Primo 2.4 (со македонски јазик)

  Направете си најпрвин копија од се што има во вашиот навигатор и од картичката доколку ја има и зачувајте ја на вашиот компјутер за да ја имате доколку нешто ви тргне како што не треба.
  Пронајдете го фолдерот со навигационата програма на навигаторот и избришете го.
  На негово место ставете го фолдерот Primo 2.4
  Фолдерот Primo 2.4 преименувајте го со истото име од навигационата програма на навигаторот којашто ја избришавте.
  Фајлот Primo2.exe преименувајте го со истото име на .ехе фајлот од навигационата програма на навигаторот којашто ја избришавте.
  Доколку не ви се допаѓа почетната слика на навигациајта избришете го фолдерот ui_igo9.
  Вие коишто имате кинески навигатори не мора да преименувате ништо туку во менито на навигаторот само подесете го Primo2.exe да ви биде стартен фајл.Тоа се прави во поставките за Navi puth (navi putanja)

  Ако немате доволно меморија на навигаторот можете content фолдерот да го извадите од фолдерот Primo2.4 и да го ставите на картичка.Во тој случај ќе треба во сис текст фајлот да го впишете ова:

  [folders]
  content=\Storage Card\content

  Кај кинеските навигатори Storage Card преименувајте го во SDMMC,кај други може да е поинаку зависно под кое име навигаторот ја препознава картичката.На овој начина апликацијата ќе ви биде на навигаторот,а се друго на картичката
   
  Последна промена: 5 мај 2017
  На Staned, vonuzu, BOBI2006 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Како ова чудо би работело на WinCE базиран телефон (од постарите)? На пример HTC Kaiser. Во моментов на тој возам некоја постара верзија на Primo (мислам дека е 2.0).
   
 3. scorpions1979

  scorpions1979 Член

  Член од:
  22 мар 2015
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Alcatel Idol 6030x  Влатко имам и кинеска навигација со 4 gb мемортија новите мапи се околу скоро 5 gb не сакм да ги остарнувам мапите би сакал да ставам сд картичка во него дали да го направам ова како што си пишал или на сд картичката да направам иго фолдер и све комплетно да ставам внатре
   
 4. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Кинеските поддржуваат картичка од 8 гига,земи си една таква и стави се на неа
   
 5. scorpions1979

  scorpions1979 Член

  Член од:
  22 мар 2015
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Alcatel Idol 6030x
  да направам иго фолдер и да копирам све во него така ли да биде
   
 6. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Кај навигаторите не е битно дали ќе имаш Иго ф
  Симни ја навигацијата и ќе добиеш фолдер Primo2.4.Овој фолдер стави го на картичка и надополни го со мапите и пои.
   
 7. scorpions1979

  scorpions1979 Член

  Член од:
  22 мар 2015
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Alcatel Idol 6030x
  ок фала многу и голем позз
   

Сподели преку: