iGO Navteq 2013.Q2

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од AtoM-AnT, 3 окт 2013.

 1. dr_dimitar

  dr_dimitar Член

  Член од:
  10 јул 2011
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  18
  Mi treba hitno karta na slovenija i avstrija.Se raboti za galaxy note ll n7100..dali mi treba licenca ..prv pat ke go instaliram IGO na ovoj telefon..ako nekoj ima dobra volja molam da mi objasni..
  Fala..
   
 2. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Ништо не ти треба во смисол на лиценца, е сега проблемот е што како посебна мапа за Словенија тешко да најдеш (во принцип требба да симнеш мапи за цела европа, прогуглај сигурно ги има како торент), ако е мала ќе ја аплоудирам на мојот дропбокс па ќе ти пратам линк.
   
 3. dr_dimitar

  dr_dimitar Член

  Член од:
  10 јул 2011
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  18
  Fala @misko6000 ke cekam ako neso najdes...
   
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Имаш ПП
  Само пои од Словенија немам, ако можеш снајди се.
   
 5. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  43
  ми требаат ФТР фајловите ако ги има некој или ако има линк од кај да ги симнам ке ве молам да сподели некој
   
 6. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Стави ги во мап фолдерот заедно со другите фајлови
  ftr navteq2013q2
   
  На Misko6000 и AtoM-AnT им се допаѓа ова.
 7. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Може ли најновите мапи за IGO Primo за Македонија ?
   
 8. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Многу едноставно е тоа што треба да го направиш, во првиот пост ќе најдеш еден додаток, симни го и распакувај го, ќе ти се отвори торент фајл и таму ќе најдеш 2 фолдера, Maps и poi, можеш да бираш што сакаш да симнеш а тоа што не го сакаш нека биде отштиклирано и тоа е се.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На vlatko.donev му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CrnoLale

  CrnoLale Нов член

  Член од:
  12 мар 2011
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
 10. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Мапите се сеуште од вториот квартал на 2013 година, со овој торент ќе си ги потрошиш гигабајтите и ќе добиеш некој вирус ;)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На vlatko.donev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: