iGO Navteq 2013.Q2

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од AtoM-AnT, 3 окт 2013.

 1. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  18
  ми треба линк за мапите Q 2-2013?
   
 2. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Имам впечаток дека ти се заебаваш со нас?
  Имаш торент линк во првиот и вториот пост и не ми е јасно како не можеш да ги видиш?

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Сака на тацна друже ;)
  Мрзата преовладува а по се изгледа и победува :)  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 4. tantur

  tantur Член

  Член од:
  22 мај 2008
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Друѓтво имам мал проблем со навигацијава. Ја имам и претходно инсталирано на други телефони ама се било ок. Сега ја инсталирав на самсунг 4с програмот си е ок ама мапите не ми ги дава во изборот иако ги ставив ги проверив и се изгледа ок. Го рестарирав и телефонот ама пак исто....Само мапата за србија ја вади, ништо друго....Помош...
   
 5. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Најди по фолдерите каде е сместена на Србија мапата и стави ги таму сите други, и пази со наставките на мапите, или провери некоја мапа да ставиш на друг телефон кај што Игото функционира, можда фајлот со мапите да ти е нешто заебан.
   
  На tantur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tantur

  tantur Член

  Член од:
  22 мај 2008
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Фала за помошта, сега е се ок.... :respekt:
   
 7. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Q3 2013 не се излезени уште?
  Има некаде What's New за NAVTEQ картиве?
   
 8. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Предвидени се за Јануари ама многу доцнат, требаше сега да излезат Q4.2013.
  Секое ново издание има ситни промени така да и од овој квартал картите ќе бидат збогатени со нови улици.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 9. paraglajder

  paraglajder Член

  Член од:
  4 сеп 2008
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Дали мапиве може да се користат и на iGo MyWay ?
   
 10. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Компатибилни се со сите iGO модели.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На paraglajder му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: