iGO Navteq 2013.Q2

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од AtoM-AnT, 3 окт 2013.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  [​IMG]

  [​IMG]

  Вториот квартал од iGO Navteq мапите е веќе излезен и сите мапи и пои фајлови можете да ги симнете од торент серверите, линкот од торентот е прикачен како додаток.
  Доколку веќе еден пат е кракуван вашиот уред и имате универзална лиценца старите мапи ги заменувате со нови и тоа е се.

  Buldings фајловите сеуште не се излезени, штом ќе се појават ќе поставам линк.
  Еве и линк од Phoneme фајловите бидејќи нив ги нема во торентот.

  Download Phoneme iGO Navteq 2012.Q2
   

  Прикачени податотеки:

  На paraglajder, metodi, miro и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. kiredelev

  kiredelev Член

  Член од:
  5 фев 2012
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  21
  Поени од трофеи:
  8
  На D_NazGUL, goran и BOBI2006 им се допаѓа ова.
 3. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Негде да ја има апликацијата за нексус 7ка? 2ра ген.

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4
   
  На kiredelev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Што резолуција има?
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  1920x1200
   
 6. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kiredelev

  kiredelev Член

  Член од:
  5 фев 2012
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  21
  Поени од трофеи:
  8
 8. metodi

  metodi Член

  Член од:
  2 јан 2010
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  18
  da ne ja ima nekoj amo turcija slezeno..... pa ako moze neka ja loadira.... da ne prajme dupli troshok :)))
   
 9. kiredelev

  kiredelev Член

  Член од:
  5 фев 2012
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  21
  Поени од трофеи:
  8
  iGO Primo (2.4)Android 9.6.29.329069 - GP - BasarSoft, 11. septembar 2013


  [​IMG]

  Resolution: 480x272, 800x480 and 1024x768


  data-320x240 for of 320x240 to 400x240
  data-480x272 for of 480x320
  data-800x480 for of 640x480 to 960x540
  data-1024x768 for of 1024x600 to 1280x800
  data-1024x768 for 1920x1200, 1920x1080 sys.txt -->
  [project]
  name="igo9_android"


  [rawdisplay]
  driver="gdi"
  screen_xy="1024_768:1920x1104/1200x1824:fullscreen"
  highres=1


  [interface]
  vga=1


  [debug]
  double_pixel_mode=1


  ver. 1 - sound_not_fix - scan_DCIM.apk == version default ==
  ver. 2 - sound_not_fix - not_scan_DCIM.apk == version changed to not scan for DCIM folder ==
  ver. 3 - sound_fix - scan_DCIM.apk == version changed to fix sound problem on Android 4.1 ==
  ver. 4 - sound_fix - not_scan_DCIM.apk == version changed to not scan for DCIM folder and fix sound problem on Android 4.1 ==
  ver. 4 - sound_fix - not_scan_DCIM_fullscreen
  ver. China - China_version.apk == version changed to not scan for DCIM folder and fix sound problem on Android 4.1, - only for China map ==


  Use version 2, 3 or 4 only if version 1 fails !


  Customize the display with these combinations


  [android]
  has_physical_home_button=0(1)
  fullscreen=1(0)
  tablet=0(1)


  -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
  S4, HTC ONE, ...


  [interface]
  vga=1


  -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.


  Install instruction:
  1. Completely uninstall any previous version of iGO.
  2. Paste iGO folder to root sd card
  3. add data, maps, ...
  4. Install apk
  If not, then insert the text in screen_xy as an example:


  Nexus 7
  [rawdisplay]
  driver=engine
  screen_xy="800_480:1280x736/800x1205:fullscreen"


  Samsung Galaxy ACE
  [rawdisplay]
  driver=engine
  screen_xy="480_272:480x320/320x480:fullscreen"  (Full Screen)
  [Android]
  Fullscreen = 1
  tablet = 0
  has_physical_home_button = 1


  (With top bar)
  [Android]
  Fullscreen = 0
  tablet = 0
  has_physical_home_button = 1


  (For tablet with a lower bar)
  [Android]
  Fullscreen = 1
  tablet = 1
  has_physical_home_button = 1


  (For tablet with upper and lower bars)
  [Android]
  Fullscreen = 0
  tablet = 1
  has_physical_home_button = 1

  new 9.6.29.329069
  :download:


  9.6.29.326419
  :download:


  iGO_9.6.29.326419_crk_3
  :download:


  data zip 320x240
  :download:


  Data zip 480_320 ispr
  :download:


  content with locale maps addon
  :download:


  tools instructions
  :download:


  Gjak utility 11.09.2013
  :download:


  GjAk_v2.0_AriNe-46.zip
  :download:


  ux.7z
  [download]  iGO Primo all Voices

  ABC (Ara, Bul, Cat, Cmn, Cro, Cze)

  Code:
  http://uptobox.com/s2k06khyknwo

  DE (Dan, Deu, Dut, Eng(aus,uk,us), Est)

  Code:
  http://uptobox.com/2345wsqmwzuf

  FGHI (Fin, Fle, Fra, Gre, Hb, Hun, Ita)

  Code:
  http://uptobox.com/nvl9zjlfv6db

  LMNPR (Lit, Lva, Mol, Nor, Pol, Por, Rom, Rus)

  Code:
  http://uptobox.com/npcv5tcdzxsi

  STUY (Slo, Srb, Svn, Swe, Tur, Ukr, Yue)

  Code:
  http://uptobox.com/6a254c8innor

  new voices

  ABC (Ara, Bul, Cat, Cmn, Cro, Cze)

  Code:
  http://uptobox.com/93w3guuo6f4k

  DE (Dan, Deu, Dut, Eng(aus,uk,us), Est)

  Code:
  http://uptobox.com/wmy10n3emv0k

  FGHI (Fin, Fle, Fra, Gre, Hb, Hun, Ita)

  Code:
  http://uptobox.com/vkh4py56ahkq

  LMNPR (Lit, Lva, Mol, Nor, Pol, Por, Rom, Rus)

  Code:
  http://uptobox.com/mmoznc297cec

  STUY (Slo, Srb, Svn, Swe, Tur, Ukr, Yue)

  Code:
  http://uptobox.com/2td1mhhiwfhi

  NEW LINK all iGO MAPS, DEM, Buildings

  Code:
  http://www.upl.me/6hQOvH

  How to create Raster maps for iGO Primo 2.0 here

  Code:
  http://www.upl.me/Xyxehj

  raster tools

  Code:
  http://www.upl.me/zRgZtD

  Europe_CGIAR_Premium_2006.06_120920.dem

  iGO/content/dem

  Code:
  http://uptobox.com/wvw7n27cobzc

  Basemap_NIMA_2012.03_130903

  Code:
  http://www.upl.me/4iKlkk

  Themechanger+Mapchanger 5.0a + TC Package v2.1b

  Code:
  http://www.upl.me/B6Fkdx

  global_cfg.zip

  Code:
  http://www.upl.me/rbSLKX

  Skin Doupas_V4.9

  Code:
  http://www.upl.me/63F6YL

  skin GjAk_v2.0_CsLmod3.zip

  Code:
  http://www.upl.me/8quzTM

  more data.zip

  iGO primo 2.4 v9.6.29.329069 data

  480x320.....1920x1200

  Code:
  http://www.upl.me/rx2J5J

  data.zip 2

  Code:
  http://www.upl.me/P688j1

  GoRRaN(СитеСемоќниот модератор) се надевам дека оваа ке ти помогне
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 10. inkognito

  inkognito Член

  Член од:
  31 јан 2013
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  18
  ми треба линк за мапите Q 2-2013?
  за xperia u,
  ако има некој нека пушти, поздрав
   

Сподели преку: