iGO Navteq 2012.Q4

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од AtoM-AnT, 6 апр 2013.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  [​IMG]

  Со малце поголемо задоцнување се појавија и мапите од четвртиот квартал, торент линкот за симнување на мапите го имате прикачен како додаток.

  П.С. Во торентот ги нема сите фајлови, само мапите и POI фајловите се, останатите фајлови можете да ги симнете од долните линкови..

  iGO Navteq 2012.Q4 Buildings

  iGO Navteq 2012.Q4 FTR Files

  iGO Navteq 2012.Q4 Phoneme
   

  Прикачени податотеки:

  На pero, viktorandreev, vlatko.donev и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. kiredelev

  kiredelev Член

  Член од:
  5 фев 2012
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  21
  Поени од трофеи:
  8
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Фајловите што недостасуваа можете да ги симнете од линковите поставени во првиот пост, само Buildings можете да ги најдете во торентот на членот kiredelev.
   
 4. tupacan

  tupacan Модератор

  Член од:
  11 фев 2009
  Мислења:
  505
  Допаѓања:
  107
  Поени од трофеи:
  43
  Ја пробал некој? Има некои големи подобривања во споредба со претходната?
   
 5. zlatko12

  zlatko12 Нов член

  Член од:
  26 авг 2010
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  да има и тоа доста подобро. Денес ја па пробав.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  пример кружниот кај католичка.
  --- надополнето: Apr 11, 2013 8:49 PM ---
  @Atom,
  Да не знаеш кај Примо на андроид кои измени да ги направам да оди во стенд бај откако ќе му исклучам полнење. На примото на WIN CE си работеше ОК со Dimaka skin 1.5.3, кај андроидов (таблет 7") не можам никако да му ја најдам финтата.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zlatko12

  zlatko12 Нов член

  Член од:
  26 авг 2010
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Најдов две мали грешки можи да се кажи. Го нема кружниот тек кај Педагошка бо Битола и ограничувањето на брзината на патот Битола - Ресен е 100 км а ми го покажува дека е 80 км/ч.
   
 8. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Најновите ftr фајлови ги има во првиот пост, симни ги од таму и стави ги во фолдерот map.

  Sent from my HTC One using Tapatalk 2
   
 9. bandasdas

  bandasdas Нов член

  Член од:
  27 ное 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  фала поздрав
   
 10. bobanr

  bobanr Нов член

  Член од:
  19 апр 2013
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Дали има мапи IGO Navteq за USA за New York конкретно за New Jersey?
   

Сподели преку: