iGO My Way за Android/iPhone + мапи + POI + 3D објекти

Дискусија во форумот 'iGO' започната од Jane, 30 апр 2011.

 1. zoki1602

  zoki1602 Нов член

  Член од:
  14 дек 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  zdr na site so mozat da mi pomognat kako da si istaliram navigacija za ajfon 3g
   
 2. Kevin

  Kevin Нов член

  Член од:
  1 сеп 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  после долга потрага по нови фајлови од фолдерот building од 2013 година најдов за многу држави од Европа но за Македонија не најдов. Дали некој има најдено или воопшто нема ?
   
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.187
  Допаѓања:
  919
  Поени од трофеи:
  208
  За Македонија нема а кој знае дали и ќе има?

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 4. damJANev

  damJANev Член

  Член од:
  26 апр 2011
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Во еден комплет мапи имам видено 3Д објекти за Македонија, ама само бензински имаше. Мислам дека беше некоја ТОПМАП (по ново ТомТом).
   
 5. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.187
  Допаѓања:
  919
  Поени од трофеи:
  208
  Чудно, на ТомТом мапите Македонија е минимална застапена, Табановце Гевгелија автопатот и патот од Скопје до Охрид.
  Баш ќе проверам да видам дали стварно имаме само еден објект во 3Д.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 6. niki54

  niki54 Нов член

  Член од:
  13 сеп 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Имам мал проблем се правам како што пишува во постапката за инсталација за iGO и се симнав и резулуција 480_800 за HTC Desire 500 ми треба и кога ја инсталирам и ги ставам сите папки потребни на SD- картица и го вкучувам iGO и ми дава грешка дека ми недостига некој фалј Data/data/com.navngo.igo.javaclient/licence.Ја прочитав целата тема неколку пати и не успеав. Ако може за помош да го направам.
   
 7. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Ти фали license фолдер или пак го имаш ама недоволен со лиценци.Ако сакаш да го довршиш ова што си го почнал симни го license фолдерот од овде:
  http://www.mediafire.com/download/6x44mb22c1c3ss7/license.rar
  Ако не сакаш,следи го ова:
  Во постапката што си ја читал линковите се веќе застарени,оттогаш кога е пишувана постапката па до денес излегоа уште неколку понови верзии на Иго.Постапката следи ја ама превземи си друго поново Иго.Симни си iGO Primo 2.4 има посебна тема за него и со комплетен iGO фолдер е.Исто и мапи имаш понови Navte2013Q2 и за нив има посебна тема
   
 8. Kevin

  Kevin Нов член

  Член од:
  1 сеп 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ги имам симнато building 2013 фајловите но бидејќи за србија, косово, црна гора, албанија и македонија нема понови јас моментално ги имам само овие што се подолу на сликава. Дали имате вие за овие држави некои понови ? Исто така дали треба да ги заменам фајловите пример од бугарија NQ_2012 и него да го замена со тој од 2013 ?

  [​IMG]
   
 9. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Оние фајлови што ги имаш за 2013 стави ги на местото на истите тие од 2012,за тие што немаш нови остави ги тие што ги имаш.
   
 10. DuleMkd

  DuleMkd Нов член

  Член од:
  8 јан 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  здраво на сите.. нов сум на форумов и сакам да ви поставам едно прашање..
  денеска го инсталирав iGOMy_Way 8.4.3.xxx со некој мапи од 2011.. прашањето ми беше дали има некој Update на мапите. Ако има дали ќе може да добијам Link за download.. фала однапред
   

Сподели преку: