iGO My Way за Android/iPhone + мапи + POI + 3D објекти

Дискусија во форумот 'iGO' започната од Jane, 30 апр 2011.

1. zoki1602

zoki1602 Нов член

Член од:
    14 дек 2013
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    zdr na site so mozat da mi pomognat kako da si istaliram navigacija za ajfon 3g

2. Kevin

Kevin Нов член

Член од:
    1 сеп 2012
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    после долга потрага по нови фајлови од фолдерот building од 2013 година најдов за многу држави од Европа но за Македонија не најдов. Дали некој има најдено или воопшто нема ?

3. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208
    За Македонија нема а кој знае дали и ќе има?

Sent from my HTC One using Tapatalk

4. damJANev

damJANev Член

Член од:
    26 апр 2011
    Мислења:
    148
    Допаѓања:
    20
    Поени од трофеи:
    18
    Во еден комплет мапи имам видено 3Д објекти за Македонија, ама само бензински имаше. Мислам дека беше некоја ТОПМАП (по ново ТомТом).

5. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.187
    Допаѓања:
    919
    Поени од трофеи:
    208
    Чудно, на ТомТом мапите Македонија е минимална застапена, Табановце Гевгелија автопатот и патот од Скопје до Охрид.
    Баш ќе проверам да видам дали стварно имаме само еден објект во 3Д.

Sent from my HTC One using Tapatalk

6. niki54

niki54 Нов член

Член од:
    13 сеп 2012
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    Имам мал проблем се правам како што пишува во постапката за инсталација за iGO и се симнав и резулуција 480_800 за HTC Desire 500 ми треба и кога ја инсталирам и ги ставам сите папки потребни на SD- картица и го вкучувам iGO и ми дава грешка дека ми недостига некој фалј Data/data/com.navngo.igo.javaclient/licence.Ја прочитав целата тема неколку пати и не успеав. Ако може за помош да го направам.

7. vlatko.donev

vlatko.donev GPS Модератор

Член од:
    14 окт 2011
    Мислења:
    665
    Допаѓања:
    661
    Поени од трофеи:
    93
    Ти фали license фолдер или пак го имаш ама недоволен со лиценци.Ако сакаш да го довршиш ова што си го почнал симни го license фолдерот од овде:
    http://www.mediafire.com/download/6x44mb22c1c3ss7/license.rar
    Ако не сакаш,следи го ова:
    Во постапката што си ја читал линковите се веќе застарени,оттогаш кога е пишувана постапката па до денес излегоа уште неколку понови верзии на Иго.Постапката следи ја ама превземи си друго поново Иго.Симни си iGO Primo 2.4 има посебна тема за него и со комплетен iGO фолдер е.Исто и мапи имаш понови Navte2013Q2 и за нив има посебна тема

8. Kevin

Kevin Нов член

Член од:
    1 сеп 2012
    Мислења:
    14
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    ги имам симнато building 2013 фајловите но бидејќи за србија, косово, црна гора, албанија и македонија нема понови јас моментално ги имам само овие што се подолу на сликава. Дали имате вие за овие држави некои понови ? Исто така дали треба да ги заменам фајловите пример од бугарија NQ_2012 и него да го замена со тој од 2013 ?

9. vlatko.donev

vlatko.donev GPS Модератор

Член од:
    14 окт 2011
    Мислења:
    665
    Допаѓања:
    661
    Поени од трофеи:
    93
    Оние фајлови што ги имаш за 2013 стави ги на местото на истите тие од 2012,за тие што немаш нови остави ги тие што ги имаш.

10. DuleMkd

DuleMkd Нов член

Член од:
    8 јан 2014
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Поени од трофеи:
    1
    здраво на сите.. нов сум на форумов и сакам да ви поставам едно прашање..
    денеска го инсталирав iGOMy_Way 8.4.3.xxx со некој мапи од 2011.. прашањето ми беше дали има некој Update на мапите. Ако има дали ќе може да добијам Link за download.. фала однапред

Сподели преку: