Проблем IDOL 3 -НЕ САКА ДА СЕ УКЛУЧИ

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од aleksandar.divitarov, 12 апр 2016.

 1. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Здраво

  Вчера рефлашнав цм 12.1 се беше во ред и реков ај денес ќе флашнам еден мод за камерата го исклучив и од тогаш несака да се уклучи,реков ај ке го уклучам на полнач само свети диодата а на пц пишува усб девице нот регонизед,Реков до дугмето е ама нејќи оти обично ако го поврзиш на полнач сам се уклучва иначе беше полн до 80 % не е до батеријата,+ беше рутиран

  P.S*Power BUTTONOT некогаш не ми работи по некогаш...*
  --- Споено дупло мислење, 12 апр 2016, Original Post Date: 12 апр 2016 ---
  го поврзувам усб кабелот без струја без ништо ,лед диодата сама светнува ...
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  КО0ГА ЌЕ ГО УКЛУЧАМ НА ПЦ ЗА 2-3 СЕКУНДИ ПИШУВА УСБ ДЕВИЦЕ НОТ РЕГНОЗИЕД,ДРАЈВЕРИ ИМАМ НА ПЦ АМА НЕ САКААТ ДА СЕ ИСНТАЛИРАТ...
  --- Споено дупло мислење, 12 апр 2016, Original Post Date: 12 апр 2016 ---
  инсталирав драјвери ама пак пиши усб девице нот рекогнизед
  --- Споено дупло мислење, 12 апр 2016 ---
  хард ресет направив и работи
   
  Последна промена: 12 апр 2016
 3. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Пак истиот проблем го добив несака да се уклучи + повер буттонот не работи вчера не го читаше ич на пц сега го чита како Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3) некој да ми поможи има бакуп од се
   
 4. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  На goran, Dzepar и Hagar им се допаѓа ова.

Сподели преку: