iCloud Заборавен акаунт.

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Josifosky, 19 окт 2014.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.455
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Со еден збор, кај ејпл заштитата е он лајн! Кај сите останати уреди, заштитата е локална во самиот уред.

  Со еден збор, ако сте приметиле кај кај кодираните ајфони кога ќе ставите картичка прво кажува дека нема мрежа, потоа добива мрежа и бара активација - што значи дека телефонот не е кодиран, но мора активацијата да ја помине :)
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Овој се заебава или што? [​IMG]

  Sent from my G7 using Tapatalk
   
  На Dzepar, goran и Gajche им се допаѓа ова.
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Хаха,уште овие превари палат хе

  Sent from my LG-D802
   
 4. milcevmartin

  milcevmartin Активен Член

  Член од:
  9 јан 2013
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  214
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  iPhone 6
  [​IMG]
  Бре бре... Хакеришта :)
   
  На goran му/ѝ се допаѓа ова.
 5. makedonce

  makedonce Член

  Член од:
  5 мај 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Случајно некое решение да е откриено за iPhone 5s ios 10.2 исто со заклучен iCloud.
  Кај мене проблемот е што го знам емајло и лозниката но е блокиран поради безбедносни причини, така ми покажува. Неможам ресет да дадам на лозинката, бидејќи незнам втор емајл и безбедносни прашања.
  Така што неможам никако да влезам.
  Пробав преку custom ipsw но itunes ми дава постојано грешка (14) неможам никако да го ресетирам.
  Некоја идеја :)
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.157
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.974
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  На активација ти е?
  Пиши на ПП донеси ми го ќе пробам се што може
   

Сподели преку: