iCloud Заборавен акаунт.

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Josifosky, 19 окт 2014.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Само што тој реактиватион лок се решава за 60 секунди :)
   
 2. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Како ?
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Фино.
   
 4. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  нема одклучување ја колку што следам на xda
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не бе ич.
   
 6. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Кажи ми ја постапката пошто нема ако го внесеш ID твој неможеш ни да флешуваш преку один така да нема одклучување
   
 7. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.455
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Си нема врска, со CERT фајлови се средува се кај нив.
   
  На Bumblebee и haCk0r им се допаѓа ова.
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Кај самсунг се средува све, пошто може да се манипулира со бутлоадер и со све останато.

  Епл се перманентна "рестрикција" пошто активацијата иде на друг начин.
   
 9. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Мислам дека на ipad-от кога го флешнував ми излегуваше секогаш да го регистрирам како нов па затоа прашував ако го ставам во рекавери ќе можам да го регистрирам како нов.
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  пријател,ти пишавме сите.
  тука ги имаме СИТЕ можни комбинации пробано.
  можеш ресторе преку ДФУ можеш ресторе преку рекавери
  ама активација НЕМА шанси пошто на иос 7 и иос 8 активацијата оди прек ајклауд на кој ти не го знаеш пасвордот.
  на иос 6 можеше да се изманипулира,ДАУНГРЕЈД може само на ајфон 4 ако имаш СХСХ сертификати.

  Да го "регистрираш" set up as new НЕМА ШАНСИ коа е заклучен со ајклауд.

  Да можеше ќе ти кажеве може,исто ќе имаше и туторијал или некое видео АМА НЕМА,
  уредот можеш само за украс да го користиш
  или да го фрлиш у канта
  или за делови ако сака некој да го откупи.
   
  На Pane-G и krale им се допаѓа ова.

Сподели преку: