iCloud Заборавен акаунт.

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Josifosky, 19 окт 2014.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Час се за прости американци, час се комплицирани.

  Решете се, вака многу шизофренично решение :)
   
  На христијан и MacedonianBoy им се допаѓа ова.
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Акo сакаш да имаш телефoн/таблет кoj кoга би гo изгубил или би ти гo украле,нема да мoже никoj ама баш никoj да гo кoристи,
  купи си аjфoн/аjпад.

  Пoвеќе пати е пишанo на фoрумoв:
  Кoа купувате пoлoвен аjфoн,oбавезнo на лице местo:
  Reset/erase all content and settings
  ставате ваша сим картица и активираjте.
  На oвoj начин сте сигурни и безбедни дека уредoт нема активен icloud и нема да се сooчите сo прoблеми пoсле апдеjт/рестoре.
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  И сајтов е добра проверка, бидејќи е директно од Епл за iCloud зборувам:

  https://www.icloud.com/activationlock/
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.459
  Допаѓања:
  2.971
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Мене ми украдоа ајпад, си пишав порака дека 50еур давам само да ми го вратат после 3-4-5 месеци обидување луѓето дојдоа и ми го вратија, им дадов 2000 денари :)
   
  На CeeTour, Filip, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Каде пиша?
   
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  ПА преку ајклаудот се праќа порака и им се појавува на локскрин :D
   
  На Pane-G, krale и kirev им се допаѓа ова.
 7. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Е добро, кај ајпадот што уствари е заклучено кога е заклучен на ајклауд? Кај ајфон ок, нема разговор, мрежа и сл.. А кај ајпад?

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 8. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  И кај ајфон и кај ајпед е исто :) Немаш пристап ни до slide to unlock
   
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ааааа.. Колку сум нуб за епл производи.. :))

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 10. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.434
  Допаѓања:
  2.089
  Поени од трофеи:
  208
  Исто е и кај самсунг од ноте 3 панагоре со reactivation lock
   

Сподели преку: