iCloud Заборавен акаунт.

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Josifosky, 19 окт 2014.

 1. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Дали има шанси да се избриши постоечкиот акаунт на iphone 4 бидеќи е купен на старо ама е update и сега не ги знаам старите акаунт и пасворд за да го активирам ? Дали со Factory Reset ќе се избриши.. незнам, но на Ipad 2 секогаш можев да го регистрирам како нов.
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не може да се избрише. Мора да се сетиш или да го ресетираш (ако е твој акаунтот).
   
 3. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  309
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Па настаро е земен акаунтот не е мој.. може да се ресетира со фактори??
   
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не. Збогувај се со телефонот.
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.319
  Допаѓања:
  737
  Поени од трофеи:
  113
  Побарај пo интернет има тутoријaли како да ја најдеш имејл адресата. И пробај да гo кoнтaктирaш чoвекoт
   
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Нели има за ајфон 4 хактивација?


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не за мрежа.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Нема веќе ништo не рабoти мрежата+хактивациjа за iPhone 4 веќе 3 и кусур недели ,oткакo излезе алатката oд епл за прoверка на аjклауд.
  Самo хактивациjа мoже без мрежа.
  Све е блoкиранo веќе преку imei акo не се лажам.
  Не сум прoбал oвие 3 недели ама такви инфoрмации читам.
   
 9. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Да ти ибам тоа комплицираните ајфони..

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Акo не гo знаеш пасвoрдoт,
  Телефoнoт у канта или прoдаj гo за делoви
  [или хактивираj гo и кoристи си гo какo ipod]
   

Сподели преку: